“Bulduğunuz pozisyonları değerlendirmeniz gerekiyor”

Galatasaray'ın, Şampiyonlar Ligi A Grubu üçüncü hafta maçında Real Madrid karşısında aldığı 1-0’lık mağlubiyetin ardından kalecimiz Fernando Muslera yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

“Bulduğunuz pozisyonları değerlendirmeniz gerekiyor”

Fernando Muslera şu ifadeleri kullandı:

“Şampiyonlar Ligi’nde maç kazanmanın kuralı çok basit. Bulduğunuz pozisyonları değerlendirmeniz gerekiyor. Diğer taraftan da hata yapmamanız gerekiyor. Yaptığınız hatalar bu seviyede hemen cezalandırılıyor. Bugün de yaptığımız bir hatanın hemen cezalandırıldığını gördük. Aslında bugün kötü bir maç oynamadık, pozisyonlara da girdik. Önümüzde hala maçlarımız var. Şansımız devam ediyor. Ancak bu konulara dikkat etmemiz gerekiyor.

4 tane net pozisyon bulduk. Courtois’yı da tebrik etmek gerek, o pozisyonları kurtardı ama sonuçta biz bu pozisyonlara girdik. Bulduğunuz pozisyonları da gole çevirmeniz gerekiyor. Bunu yapamayınca da sonuç gelmiyor. Biz büyük bir takımız, rakiplerimiz de büyük. Doğal olarak gol atmak istiyorsunuz. Gol atmadığınız sürece oyun bir yerden sonra uzun topa dönüyor. Oralara kalmadan pozisyon geldiğinde değerlendirmemiz gerekiyor.”

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 00:53
SIRADAKİ HABER

banner60

banner48