“Benim hayallerim, rüyalarım, isteklerim, hedeflerim hiç bitmez”

Galatasaray'ın 2019-2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu 17. haftasında Antalyaspor’u 5-0 mağlup ettiği karşılaşma sonrası Teknik Direktörümüz Fatih Terim, yayıncı kuruluşun sorularını yanıtladı.

“Benim hayallerim, rüyalarım, isteklerim, hedeflerim hiç bitmez”

Fatih Terim’in açıklamaları şu şekilde:

“Açıkçası bugün güzel bir oyunla, bol gollü, net bir galibiyet aldık. İyi oynadık, oyuncularımı kutluyorum. En azından devreye hem iyi oynayarak hem de farklı kazanarak giriyoruz. Bundan dolayı çok mutluyum.

İnşallah ikinci devre bu Galatasaray’a yakışan futbolla beraber iyi sonuçlar alacağız. Birçok sorun sayabiliriz. Başta benim hatalarım olmak üzere sorumlu ben olduğuma göre…

Buna rağmen daha fazla kopabilirdik. Benim hayallerim, rüyalarım, isteklerim, hedeflerim hiç bitmez. Avrupa’da bu sene olmazsa başka zaman... Galatasaray’ın da benim de hedeflerimiz bitmez.

Açıkçası birçok maçı belki de ikinci yarılar olmasaydı çok fazla puanla kapatabilirdik. Çoğu maçta iyi oynamadık bunu da kabul etmek lazım. Son sonuç budur.

Tabeladaki bu duruma göre bu arayı da en iyi şekilde kullanarak Galatasaray’a yakışır şekilde devam edeceğiz ikinci yarı. Bizim her oyuncumuz değerli, yolu Florya’dan geçen herkes bizim için önemli.

Giden, kalan, ayrılan… Biz şöyle bir kulübüz; hala Melo, Elmander, Ujfalusi gibi oyuncularımız buraya geliyor. Bu havayı, bu atmosferi yakalamamız lazım.

3 kupada oynamak sadece Türkiye Ligi oynamaktan çok daha zor bu gerçeği kabul edelim. Haftada 1 maça düşünce biz de kendimize bir bakalım, ne oluyor?

Biz neredeyse antrenman yapamadan seyahatten sonraki maça çıktık, sadece ter idmanı bir şey… Biz de 1 maç oynayacağız, bazen kupa ama genelde hafta bir.

Şartlar eşit olduğunda da bir bakalım Galatasaray’a. Çünkü Şampiyonlar Ligi’nde oynadığımız grup her ne kadar eski formunda olmasalar da ağır takımlar.

Sakatlandık, kötü sonuç aldık moralimiz bozuldu, 15 maç kadar santraforsuz oynadık. Buna rağmen biz hatalıyız, biz iyi oynamadık, biz daha fazla puan almalıydık.

Şampiyonlar Ligi’nde daha iyi sonuçlar almalıydık. Arkadaşlarımla biz zaten bu eleştiriyi kendimize yapıyoruz. İlk yarıyı da hep birlikte değerlendirdik bir sonuç çıkardık zaten.

Sayın Başkan ve yöneticilerle oturacağız, zaten esasında planımız projemiz daha önceden verilmişti. Her zamanki gibi doğru şeyler yapacağız.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48