Erden Timur ve Galatasaray Hassasiyeti

Galatasaray’da Gedson transferi Benfica ile Sarı Kırmızılı kulüp arasından çok Sosyal Medya’da pazarlık aşamasında. Birileri hatta bu transferden çıkarı olan kişiler Sosyal Medya’da Gedson transferini deyim yerindeyse gazlayıp, sarı kırmızılı yönetimi bu işe zorlama amacında.

Evet, bence de Gedson transfer edilmeli ancak, zamanlama açısından yönetimi sıkıştırarak kulübe zarar verecek maliyet boyutuna gelmemeli. 

Gedson transferini Sosyal Medya’da gazlayanlar, bir kapı daha aralayarak Galatasaray’ın stat sponsoru Erden Timur’un bu işe de el attığını iddia ettiler. 

Ben de bu işin gerçeğini öğrenmek amacı ile Erden Timur’u aradım, Almanya’daymış ve telefonuma cevap vermedi. Yakından tanıyan bir kaç kişi ile konuştum. “Gerek duyulursa katkıya hazırız” tarzında bir söylem duydum. Bunu da dün hem Ajans1905 YouTube yayınımızda ve Twitter’da duyurdum. 

Sonrasında Erden Timur’dan bir mesaj aldım. Bu gelişmelerden son derece mutsuzdu ve bana mesajını aynen iletiyorum. 

“Bu konu ile ilgili kimse ile konuşmadım. Herhangi bir arkadaşım ile dahi konuşmadım. Benim dışımda gelişen bir konu. Kişiler büyütüldüğünde Galatasaray zarar görüyor. Benim ağzımdanmış gibi yansıtılıyor. Bunu doğru bulmuyorum, böyle bir konunun varlığı ya da yokluğu ile hiçbir şey konuşmadım. Hakikaten Galatasaray’a zarar veriyor. Bu samimiyetsiz tutum Galatasaray’a çok zarar veriyor. Galatasaray’a biraz yardım eden kişiler bunun tanıtımını yapıyor. Bunu yanlış buluyorum. 6 yıldır şirket olarak  sponsorluğumuz sürüyor. Hiçbir yayın kuruluşuna hatta GSTV’ye bile çıkmadım. Bir çok yayın kuruluşu, YouTube kanalı onlarca mecranın görüşme teklifini kabul etmedim. İnsanların en değerli duyguları pazarlama aracı olmamalı. Bu samimiyetsiz ortamdan uzak durmaya çalışıyorum. Bu samimiyetsiz ortam sadece Galatasaray’a değil, Türk Sporu’na, ülke insanına ve ülkemize zarar veriyor. Bundan büyük üzüntü duyuyorum. 

Evet Sevgili Erden Timur başta bana ve bir çok kişiye önemli, samimi mesajlar verdi. 

Gedson transferinde gözünü hırs bürüyenler en son Erden Timur’u da kullanmak istediler ve onun öne çıkmama hassasiyetine hasar verdiler.  

banner48