Zlatan Ibrahimovic: "Oynadığım en iyi kulüp Milan!"

Milan ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Zlatan Ibrahimovic, kariyerinde oynadığı en iyi kulübün Milan olduğunu söyledi

Zlatan Ibrahimovic: "Oynadığım en iyi kulüp Milan!"

La Gazzetta dello Sport'a konuşan 39 yaşındaki Zlatan, "Kariyerimde birçok kulüpte oynadım ve oynadığım tüm kulüplerde harika anılar biriktirdim. Ancak, Milan evim gibi hissettiğim tek kulüp. Milanello'ya her sabah büyük bir mutlulukla gidiyorum. Milanello'dayken evime gitme konusunda acele etmiyorum. Çünkü, Milanello da benim evim. Bu hissi ilk olarak 2010'da hissetmiştim. İçimden 'Milan benim evim' demiştim." ifadelerini kullandı.

"MILAN, OYNADIĞIM EN İYİ KULÜP"

Ibrahimovic, "Galliani ve Berlusconi'yle birlikte Milan, diğer kulüplerimden daha farklıydı. Hewrkes çalışıyordu, burada bir aile atmosferi vardı. Bu his sizi evinizde hissettiriyordu. Çok sevdim, çünkü hem kendim gibi olabilirdim ve hem de dünyanın en büyük kulüplerinden birinde oynamayı sürdürebilirdim. Milan, bu yüzden oynadığım kulüplerin en iyisi!" diyerek sözlerini sürdürdü.
 

"ZLATAN'IN SIRRI BU: ZEKA VE MOTİVASYON"


Zlatan Ibrahimovic ile yeni sözleşme imzalamak için henüz görüşmediklerini belirten Milan CEO'su Ivan Gazidis, "Bu sadece kulübün değil, Zlatan'ın da kararı olacak. Çok özel bir insan ve hem zekasıyla hem olağanüstü motivasyonuyla tüm oyuncularımız için mükemmel bir örnek. Yaptığı her şeyin bu kadar iyi olmasındaki sır burada. Ibra, tüm takımı iyi yapan bir oyuncu. Herkes elinden gelenin fazlasını vermek için çalışıyor. Bu sezon Milan'ı, önceki sezonlardan farklı yapan da tam olarak bu." dedi.

"ARTIK HERKES SAĞI SOLU TEKMELİYOR"

Zlatan Ibrahimovic, Gazidis'in sözlerindeki takıma etki konusunu doğrulayarak, "Zafer benim ilacım! Bunu kelimelere dökmek zor. Sahadayken kazanmak için çıldırırım. Her şeyi göze alırım. Antrenmanlarda oynadığım takımların kazanma oranı yüzde 95'tir. Çünkü benim için fark etmez. Yalan söylemeyeceğim. Kaybettiğim zaman beni görmek istemezsiniz. Çok öfkeli olurum ve etrafımdakiler de bunu hemen fark eder. Parma maçından sonra da olan şey aslında buydu. 6 ay önce Parma deplasmanından gelecek 1 puan tüm takımı mutlu ederdi ama bu sezon berabere kaldığımız maç sonrası tüm soyunma odası öfkeli ve sağı solu tekmeliyordu." diyerek sözlerini noktaladı.

haber: Sporx

SIRADAKİ HABER

banner18

banner48