Pep Guardiola: "Domenec Torrent dostum"

Manchester City'nin başarılı menajeri Pep Guardiola açıklamalarda bulundu. İşte İspanyol teknik adamın sözlerinden satır başları...

Pep Guardiola: "Domenec Torrent dostum"
"TORRENT BENİM DOSTUM"

"Teknik direktörler arasında birkaç iyi arkadaşım var. Gerçekten çok rekabetçi bir dünya ama 1-2 isim sayayım. Mikel Arteta umarım hala dostlarımdan biridir. Şu anda Galatasaray'da çalışan Domenec Torrent var. Onlarla birlikte çalıştım. Ben onları dostum olarak görüyorum. Umarım onlar da beni dostları olarak görüyorlardır umarım. "

"BİRÇOK İSİMDEN ETKİLENDİM"

"Etkilendiğim de birçok teknik adam var. Herkesten bir şeyler öğrendim. Onları gözlemledim. "

"İŞİMİN EN SEVDİĞİM YANI..."

"İşimin en sevdiğiğim yanı, maç kazanınca içtiğim bir kadeh kırmızı şaraptır."

"ENDİŞELİ BİRİYİM"

"Sabırlı olmayı öğrenmem gerekiyor. Çünkü çok endişeli biriyim. Eskiden daha sabırsızdım, daha endişeliydim. Şimdi daha az endişeliyim ve daha iyi bir teknik direktörüm. Bana yakın olan insanlar, bu konuda çok yardımcı oldular."

"MOURINHO DAHA İYİDİR"

"Futbolda teknik direktör ve futbolcu olarak başardıklarımın yarısını, golf oynarken daha iyi bir vuruş yapabilme yeteneği karşısında değiştirirdim. Futbolu tamamen unuttuğum tek şey golf oynamak. Mesela, Jose Mourinho'nun vuruşları çok daha iyidir. Benim vuruşlarım felaket."

"ŞIK BİRİ OLDUM"

"Eşim çok zarif ve şık biridir. Ben öyle değildim. Kıyafetlerim konusunda bana çok yardımcı olur. Tüm kıyafetlerimi o seçer. Evlenmeden önce felaket giyinirdim. Şimdi eşim sayesinde ben de şık biri oldum."

"İLKAY'A BENZİYORDUM"

"Futbolcuyken, şu andaki oyuncularından hangisine çok benziyordun?"

- Orta saha oyuncusuydum. İlkay Gündoğan'a çok benziyordum. Bence orta saha oyuncularından çok iyi teknik direktör oluyor. Çünkü sahayı daha bütün düşünüyorlar. Sadece 'ben, ben, ben' demiyorlar. Orta saha oyuncuları tüm sahayı anlamaya başladıklarında, çok iyi teknik direktör de olabiliyorlar.

"TÜM TAKIMI MUTLU ETMELİSİN"

"Bir teknik direktör de olmazsa olmaz dediğin bir özellik var mı?"

- Oynamayan oyuncuları, neden oynamadıklarına ikna etmek ve onları mutlu tutabilmek. Grubu takım olarak bir arada tutmalısın. Bu senin işinin bir parçası. Tüm takımı bir şekilde mutlu edemezsen başarılı da olamazsın.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48