Merih Demiral'dan Marchisio'ya tokat gibi Barış Pınarı cevabı!

Juventus'ta forma giyen Merih Demiral, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili Türkiye'yi suçlayan bir paylaşım yapan Claudio Marchisio'ya tokat gibi yanıt verdi.

Merih Demiral'dan Marchisio'ya tokat gibi Barış Pınarı cevabı!

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye Milli Ordusu ile Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DAEŞ terör örgütlerine karşı yürütülen Barış Pınarı Harekatı 2. gününde hem karadan hem havadan devam ediyor.

Türkiye'yi suçlayan paylaşım

Geçtiğimiz günlerde aktif futbol yaşantısına nokta koyan Claudio Marchisio, "Anne Frank 1942 yılında tuttuğu günlüğünde 'Dünyanın gitgide ıssız bir yere dönüştüğünü görüyorum; bir gün bizi de yok edecek olan fırtınanın yaklaştığını duyabiliyorum. Milyonların çektiği acıyı hissediyorum.’ demiş. Bugün, bundan tam 77 yıl sonra Türkiye, Suriye’deki Kürtleri bombalamaya başladı. Bu, tüm dünya toplumları için büyük bir utanç. Oradaki her kurbandan kendimizi sorumlu hissetmeliyiz" diyerek Türkiye'yi suçlayan bir metinle operasyona tepki göstermişti.

"Yurtta sulh, cihanda sulh"

Marchisio'ya yanıt milli futbolcumuz Merih Demiral'den geldi. Merih Demiral ise Atatürk'ün, "Yurtta sulh, cihanda sulh" sözüyle harekatın sebeplerini İngilizce bir metinle anlatarak karşılık verdi.

''Türkiye'nin misyonu, güney sınırımızda terör koridoru yaratılmasını engellemek''

Merih Demiral paylaştığı metinde, "Türkiye ile Suriye sınırında terörist koridor oluşumu var. PKK/YPG kadınlar, çocuklar ve bebekler dahil 40 bin kişinin ölümünden sorumludur. Türkiye'nin misyonu, güney sınırımızda terör koridoru yaratılmasını engellemek ve 2 milyon Suriyeli'yi güvenli bölgeye yerleştirmek." ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48