Bafetimbi Gomis transfer için konuştu!

Galatasaray'ın eski golcüsü Bafetimbi Gomis, Instagram canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

Bafetimbi Gomis transfer için konuştu!
"HAZIR OLACAĞIM AMA KOLAY DEĞİL"

Futbolda sosyal mesafe ile yaşamak zor. Bazı kulüpler başlama kararı verdi ama görüyoruz ki birçok oyuncunun, çalışanın testi pozitif çıkıyor. Ben evdeyim, evde kalmak için çalışıyorum ve umarım kısa sürede bu pandemi bitecek. Tekrar başlamak için hazır olacağım ama bu kolay değil.

"KENDİMİZİ KORUYORUZ"

Suudi Arabistan'da ligin ne zaman başlayacağı belli değil ama ligi erken sonlandırarak, önlemler alarak iyi bir iş çıkardılar. Bekliyoruz, şu anda kendimizi koruyoruz.

"İSTANBUL'U ÖZLEDİM"

Türkçe bazı kelimeleri biliyorum. İstanbul'a uzun süredir gelemedim, özledim. Zamanım olduğunda İstanbul'a gelmek, arkadaşlarımı ziyaret etmek büyük bir zevk. Kısa süre kalabildim ama benim için harikaydı. Büyük yürekli insanlarla karşılaştım, bu çok güzeldi.

"TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ GALATASARAY"

Bana göre Türkiye'deki en büyük ve en iyi kulüp Galatasaray. Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye de saygım var, gelmeden önce Beşiktaş ve Fenerbahçe'yi duymuştum ama Galatasaray daha çok biliniyor. Böyle kulüpler de oynabilirdim, iyi kulüpler ama Galatasaray'ın daha çok kupası var, Avrupa Kupası var, böyle bir takımı bilmemek zor. Galatasaray'ın başarısını görmemek zor. Çok önemli bir takım. Beşiktaş ve Fenerbahçe de büyük, bunu da söyledim.

"TÜRKLERE 1 VERİRSEN 2 ALIRSIN"

Türk insanlarına 1 verirsen, 2 alırsın, bunu öğrendim. Galatasaray'da oynarken taraftarlar bana sevgisini verdi, ayrılmak çok zordu. Marsilya'da oynadım, Fransa'daki en büyük kulüp, Türkiye'deki en büyük kulüpte oynadım. Şimdi de Arabistan'daki en büyük kulüp olan Al Hilal'deyim. Bazı oyuncuların buna ihtiyacı var, ben de taraftarların desteğini seviyorum. Taraftarlar olmadan oynamak da çok zor.

"FUTBOLCUDAN ÖNCE İNSANIZ"

Bu durumda oynamak zor. Biz futbolcudan önce insanız, kendilerimizi korumalı, etrafımızdakileri korumalıyız. Zor olacak ancak umarım Türk futbolu doğru kararlar alacaktır. Oynamak riskli, umarım her şeyi iyi olur ve kötü haberler almayız. Galatasaray'da, ligde çok fazla arkadaşım var.

"HER ŞEYİ KONTROL ETMELİYİZ"

Her şeyi kontrol etmek zorundayız. Oyuncuların bir arada olmaması, kimseyle görüşmemesi, tek başına maça gidip, dönmesi gerek. Bir kişinin testi pozitif çıkınca, onun oynamaması şampiyonluğa oynayan takımı etkileyecektir. Bence bu çok zor bir durum, bu durumda karar almak zor. Başlayan liglerde bence böyle durumlar ortaya çıkabilir ve bu da zorluk yaratır.

"FUTBOL BİR TEMAS OYUNUDUR"

İdmanlarda, maçlarda temas olmadan oynamak bence mümkün değil, böyle bir futbol yok. Çok zor olur. Oyuncuları fit durumda tutmak için çalışabilirsiniz ama bir süre sonra oyuncular birbiriyle yakınlaşacaktır. Futbol bir temas oyunudur, bundan kaçınamazsınız.

"OYNAMAK İSTEMEYEN ARKADAŞLARIM VAR"

Premier Lig'de, Almanya'da oynamak istemeyen, taraftarsız oynamak istemeyen arkadaşlarım var. Koronavirüs atlatan arkadaşlarımız bize bunun bir şaka olmadığını, ciddi bir olay olduğunu söylüyor. Bizlerin de bir ailesi, annesi, babası, dedesi var. Belki ölmeyiz ama bizim yakınlarımız için de büyük bir drama olacaktır bu durum.

"VİRÜSÜ ÖLDÜRMENİN YOLU"

Annemi arayıp, 'Günaydın, iyi geceler, seni seviyorum' diyorum. Annemi tabii ki daha önce de arıyordum ancak bunları söylemiyordum. Sokakta birini görünce, bir şeye ihtiyacın var mı diyeceğim, bu korona süreci hepimizin birbirini sevmesi gerektiğini gösterdi. Virüsü öldürmenin yolu bu.

"İLERİDE İSTANBUL'DA YAŞAYABİLİRİM"

Al Hilal'de mutluyum, hedeflerim var birgün tekrar İstanbul'da futbol oynar mıyım, bilmiyorum, göreceğiz Belki ileride yaşamak için İstanbul'a gelebilirim. Şu anda Al Hilal ile Asya Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak amacım.

"G.SARAY'I BU YÜZDEN SEÇTİM"

Taraftarlara, ruha, baskıya ihtiyacım vardı hep, Galatasaray'ı da bu yüzden seçtim. Galatasaray'da, Al Hilal'de her hafta baskı vardır, taraftar bunu hissettirir. Her gün savaşmak, profesyonel olmak, yediğini kontrol etmek, fedakarlık yapmak için seni canlandırır bunlar. Galatasaray'da yaşadıklarım nedeniyle çok mutluyum.

"TÜRKİYE'DEKİ TEK HİKAYEM G.SARAY DEĞİLDİ"

Fenerbahçe taraftarları ile karşılaşınca da futbolla ilgili, Fenerbahçe ile ilgili konuşuyorum. Benim Türkiye'deki hikayem sadece Galatasaray değildi, Türk futboluydu. Türk insanları da futbolu konuşmayı çok seviyor.

SIRADAKİ HABER

banner48