Avrupa Süper Ligi'nin İngiliz damarı çatlıyor!

Avrupa Süper Ligi'ne katılan 12 kulüp arasındaki İngilizler çatırdamaya başladı.

Avrupa Süper Ligi'nin İngiliz damarı çatlıyor!

İngiltere'den Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Tottenham ve Arsenal Avrupa Süper Ligi'ne katılacaklarını açıkladı. Sky Sports'un haberine göre; bu kulüplerden bazıları Avrupa Süper Ligi'nin kuruluş süreci nedeniyle gergin ve hayal kırıklığına uğramış durumda...

Ayrılıkçı kulüpler arasından bazıları, FIFA ve UEFA ile yaşanan kriz nedeniyle ligden çıkmayı düşünmeye başladı. Bu lige attıkları imzanın amacının ligi keşfetmek ve UEFA ile entegre gitmek olduğunu ilettiler. Bu ligin şu an için durdurulmasını ve UEFA ile müzakerelerin devam etmesi gerektiğine inandıklarını belirttiler.

"AVRUPA SÜPER LİGİ'NDE KALMAK ZORLAŞIYOR"

Ayrılıkçık kulüpler içerisinde yer alan bazı yöneticiler ise sürecin tamamen dışında bırakılmalarından rahatsız. Ayrıca İngiliz medyasının tümünün altı kulübü acımasızca eleştirmesi karşısında da kulüplerinin itibarlarının zedelendiğini düşüyor.

Ayrılıkçı kulüplerden birinin yöneticisi, Sky Sports'a verdiği demeçte, "Henüz Avrupa Süper Ligi'nden ayrılmadık ama son yaşanan gelişmelerden sonra devam etmek de zorlaşıyor." dedi.

"YALAN SÖYLEDİLER! BÖYLE OLACAĞINI BİLMİYORDUK"

Ayrılıkçılar arasında yer alan bir İngiliz kulübünün yöneticisi ise İngiltere'de süreci Liverpool ve Manchester United'ın ilerlettiğini belirterek, "Bize yalan söylediler. Sürecin böyle gideceğini bilmiyorduk. Ayrılmayı düşünüyoruz." dedi.


HEMEN BAŞLAMASINI İSTEYENLER DE VAR

Bazı İngiliz kulüpleri ise ligin derhal kurulmasını ve 2021/22 sezonundan itibaren mücadeleye başlanması gerektiğini savundu.

İSPANYA'DAN VE İTALYA'DAN 3'ER KULÜP

Avrupa Süper Ligi'nde İngilizler dışında İspanya'dan Real Madrid, Barcelona ve Atletico Madrid, İtalya'dan ise Juventus, Milan ve Inter yer alıyor.

REDDEDEN 9 KULÜP

Paris Saint-Germain, Bayern Münih, Borussia Dortmund, Sevilla, Lyon, Porto, Zenit, Ajax, RB Leipzig ise katılım davetini kabul etmediklerini açıkladı.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; EPA

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48