Sarayın Sultanları’ndan yeni sezon öncesi açıklamalar

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Nutrition KBSL birinci haftasında Çankaya Üniversitesi ile oynayacağı mücadelenin hazırlıklarına devam ediyor. Takımımızda Başantrenörümüz Efe Güven, Kaptanımız Işıl Alben, oyuncumuz Victoria Macaulay ve yeni transferlerimiz Claudia Cuic ile Bria Hartley, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Sarayın Sultanları’ndan yeni sezon öncesi açıklamalar

Başantrenörümüz Efe Güven şu ifadeleri kullandı:

“Tam kadro olarak çalışmalara başladık. Bu hafta sonu ligdeki ilk karşılaşmamıza çıkacağız. Bugüne kadar yaklaşık bir buçuk aylık bir hazırlık dönemimiz oldu. Bu dönemde bize sağladıkları imkanlar için Başkanımız Mustafa Cengiz’e ve Yöneticilerimize çok teşekkür ediyoruz. Yeni sezona bakınca hücum anlamında geçen sezona kıyasla daha iyi olduğumuzu söyleyebilirim. Organizasyon olarak istediğimiz noktaya geldik dersem yalan olur ama istediklerimizi sahada görebiliyoruz. Bizim kimyamız, kimliğimiz olan savunma kısmında hala istediklerimizi oturtamadık. Aramıza katılan 4-5 tane yeni oyuncumuz var. Onları bu kimyaya adapte etmeye çalışıyoruz. Savunma anlamında istediğimiz seviyede değiliz. Hazırız dersek kendimizi kandırmış oluruz. Bir arada daha fazla maç yapmamız ve kimyayı oturtmamız lazım. Geride bıraktığımız zamanda elimizden gelen en iyi hazırlığı yaptık. Sezon içerisinde de zaman zaman hatalar olacaktır. Bu hataları düzeltmeye çalışacağız. Sezona hazır olmaya çalışıyoruz. Savaşan, mücadele eden bir kimlik oturtmak ve ilk maça hazır olarak çıkmak istiyoruz.

Hücum olarak geçen seneki takımın kapasitesi çok kısıtlıydı. Bu seneki kapasite geçen senenin çok üzerinde. Kendi skorunu yaratabilen ve şut atabilen çok fazla oyuncumuz var. Geçen sezon savunmayla ayakta kaldık. Basketbol nankör bir spor, attığınızdan ziyade tuttuğunuz daha önemli. Biz yine sahada taraftarımızın alkışladığı, gurur duyduğu bir takım yaratmaya çalışıyoruz. Benim felsefemde bunun için savunmanın ön planda olması gerekiyor. Bunu oturtmaya çalışacağız, bu da zaman alacaktır. Milli Takım arasından sonra savunmamızı istediğimiz düzeye getireceğimizi düşünüyorum. Takımların hepsi hazır değil. Oyuncuların büyük kısmı takımlarına geç katıldı. Dediğim gibi taraftarımızın gururla izleyeceği, maçtan sonra içlerine sinecek bir basketbol oynayan bir takımın sözünü veriyorum. Taraftarımız umarım sezon boyunca bizi yalnız bırakmaz.”

Kaptanımız Işıl Alben şunları söyledi:

“Artık tam takımız. Güzel de bir hazırlık dönemi geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Oynadığımız hazırlık maçlarında istediklerimizi gördük. Pazar günü ilk maçımızı oynayacağız. Bütün konsantrasyonumuz galibiyet ile başlamak üzerine. Evimizde oynayacağımız ilk maçımıza tüm taraftarımızı bekliyoruz.”

Oyuncumuz Victoria Macaulay şunları söyledi:

“Bu yaz Nijerya Milli Takımı ile AfroBasket’e katıldım. Normalde A.B.D. vatandaşıyım ama ebeveynlerimin kökleri Nijerya olduğu için ilk kez Nijerya Milli Takımı formasını giydim. İnanılmaz bir tecrübeydi, atmosfer çok iyiydi. İlk defa uluslararası düzeyde mücadele ettim ve netice olarak şampiyon olduk. Bunu hissetmek inanılmaz bir duyguydu.

Bu sezon için çok heyecanlıyım. Geçtiğimiz sezon yarıda bıraktığımız bir iş vardı, yarı finalde elenmiştik. Bu sezon daha iyisini yapmak için çaba göstereceğiz. Yeni bir takımız, aramıza yeni oyuncular katıldı. Bu süreç biraz sancılı olabilir, oyuncuların birbirine zaman tanıması gerekiyor. Bu sezon için çok heyecanlı olduğumu söyleyebilirim. Taraftarlarımızın bizi desteklediği her an daha iyi olacağımıza inanıyorum.”

Yeni transferimiz Claudia Cuic ise şu ifadeleri kullandı:

“Galatasaray çok büyük bir kulüp. Buraya geldiğimden beri bunu anladım. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Yeni kurulmuş bir takımız. Yeni yabancı ve Türk Milli Takımında oynayan oyuncularımız var. Bugün Bria da İstanbul’a geldi ve takıma katıldı. Artık tam kadro olarak çalışmaya devam edeceğiz, bu bizim için çok önemli. Şu ana kadar antrenmanlarımızın çok iyi geçtiğini söyleyebilirim, çok iyi hazırlık maçları oynadık. Genel olarak sezonun bu dönemi birbirimizi tanıma adına önemli. Bu kısmı da çok verimli şekilde geçirdiğimizi söyleyebilirim.”

Yeni transferimiz Bria Hartley şu ifadeleri kullandı:

“Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Galatasaray’ın ne kadar büyük bir kulüp olduğunu biliyorum. İstanbul çok sevdiğim bir şehir. Dolayısıyla bu kararımı verirken bana yardımcı oldu. Burada arkadaşlarımla tanışıp yeni sezon hazırlıklarına başlayacağım için çok heyecanlıyım.

Takımdaki birçok oyuncuyu tanıyorum. Daha önce Macaristan’dayken Dragana ile birlikte oynamıştım. Bu benim adaptasyon sürecimi mutlaka hızlandıracaktır.”

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 15:24
SIRADAKİ HABER

banner60

banner48