"Oynayan herkese ihtiyacımız var"

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, EuroCup Women E Grubu ilk hafta mücadelesinde Lulea BBK karşısında aldığı 74—55’lik galibiyetten sonra Başantrenörümüz Efe Güven ve oyuncularımız Tilbe Şenyürek ile Bria Hartley, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

"Oynayan herkese ihtiyacımız var"

Başantrenörümüz Efe Güven şu ifadeleri kullandı:

EuroCup’ta 1 sayının bile önemi var. Geçen sene 4 sayı yüzünden Gernika’ya gitmiştik. Yoğun bir maç programı var. Ben burada ya 30 sayıyı korumaya devam edecektim ya da bütün oyuncularımdan verim alarak onlardan katkı almaya çalışacaktım. Son beş dakika ortada, çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Rotasyona girdikten sonrası çok istediğimiz gibi olmadı. Burada herkese ihtiyacımız var. Oynayan herkese ihtiyacımız var. Geçen seneden beri alt yapıdan çok oyuncumuz çıktı biliyorsunuz. Onlara şans vermeye, A Takıma monte etmeye çalışıyoruz. Bundan kesinlikle vazgeçmeyeceğiz. Geçen sene yarı final maçından sonra kaybettik ama bu sene kazandığımız çok şey var demiştim. Bu sene de aynısını yapmaya çalışacağız. Bunu yaparken de bu şansı verdiğim arkadaşlardan aynı özeni ve saygıyı bekliyorum. Daha iyi olabiliriz, son 5 dakika 2-15’lik bir skor var. Bu beni üzdü açıkçası. Maçı kazandık, koç memnun olmadı olmasın ama skorun 71-40’tan, 74-55’e gelmesi hoş değil.

BOTAŞ ligin en önemli takımlarından biri. Çok kaliteli ve iyi bir kadroya sahipler. Bizim için test maçlarından biri olacak, önemli bir maç. Yarın dinleneceğiz, Cuma günü ile birlikte BOTAŞ maçının hazırlıklarına başlayacağız.”

Tilbe Şenyürek ise şunları söyledi:

“Sayı averajının bizim için çok kritik olduğunu maçtan önce de maç esnasında da konuştuk. Olduğumuz grubu birinci bitirmek istiyoruz. Sonuçta deplasmanda da rakibimizle tekrar oynayacağız, bu yüzden farkı korumak istiyorduk. Farkı korumayı beceremedik, bu biraz üzücü ama ben genel olarak sahaya koyduğumuz performanstan çok memnunum. Ligde de EuroCup’ta da üzerine koyarak devam edeceğimizi düşünüyorum. Her gün bu düşünceyle sahaya çıkıyoruz. Takım içerisindeki atmosferden ve pozitif enerjiden de çok memnunum. Umarım hafta sonu oynayacağımız BOTAŞ maçı ve sonrasındaki EuroCup maçlarımızda galibiyet serimize devam ederiz.”

Bria Hartley maç sonu açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün savunmada Çankaya Üniversitesi maçına kıyasla daha sert başlamak istedik. Amacımız rakibimizi top kayıplarına zorlamaktı. Bunun sonucunda da maçın başında bir fark yakaladık. Bu farkı korumayı maçın devamında da başardık. Bugün takım olarak savunmaya daha çok odaklandık, ilk maçtan almamız gereken dersler vardı. Hücum tarafında da Işıl Alben ile birlikte harika bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Birbirimize boş pozisyonlarda iyi bulduk. Güzel bir galibiyet oldu.

EuroCup gruplarında sayı farkı çok önemli. Bu yüzden biz de takımımızın genç oyuncularını kendilerine güvenmeleri konusunda daha çok cesaretlendirmek istiyoruz. Koç bence bu konuda haklı, onların daha iyi olabilmek için bizden öğrenecekleri şeyler var. Biz de onlara yardımcı olmak istiyoruz.

Hafta sonu oynayacağımız BOTAŞ maçının zor olacağını biliyoruz. BOTAŞ her sene iyi olan bir takım. Savunmada tekrar agresif şekilde başlayıp bulduğumuz geçiş hücumlarını kolay sayılara çevirebilirsek kazanacağımızı düşünüyorum.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48