NBA'de geçtiğimiz haftanın en dikkat çeken haberleri!

NBA'de geride bıraktığımız hafta en çok dikkat çeken haberleri, sizler için tekrar bir araya getirdik!

NBA'de geçtiğimiz haftanın en dikkat çeken haberleri!
"TAKIM SAHİPLERİ, BLM'YE HEVESLİ DEĞİLDİ"

ESPN'den Adrian Wojnarowski, NBA takım sahiplerinin hepsinin sahalara 'Black Lives Matter' sloganını koyma konusunda hevesli olmadığını söyledi. 

"NBA'deki her takım sahibi sahada 'Black Lives Matter' olması konusunda hevesli değildi. Hepsinin olmadığını biliyorum. Bazıları son derece destekleyiciydi. Bazıları daha azdı. Hiçbiri alenen eleştiri yapmadı."

"Ama Adam Silver'ın onlara şunu söylediğini biliyorum, 'Hey millet, oyuncularımızı desteklemek için yapacağımız şey bu. Ligimizde ezici bir Afroamerikalı oyuncu çoğunluğu bulunuyor. Bu önemlidir. Bu bir ortaklık. Bu sezonu atlatarak, gelecek yıla geçiş yapmak için birlikte çalışmaya ihtiyacımız var. İlişkinin ve ortaklığın ilerlemesi konusunda meraklı olacağım. Şimdiye kadar, bu durumun NBA ve Oyuncular Derneği ile işleyebilmesine olanak veren şey, diğer spor liglerine nazaran gerçekten bir şeyler üzerinde bir araya gelmeyi başarabilmiş olmalarıdır. Acaba bu sezon çözülürse, takım sahipleri arasında bir miktar parçalanma olacak mıdır?'"

"OBAMA'DAN TAVSİYE ALDILAR!"

Çarşamba günü NBA'in Disney World kampüsündeki oyuncu liderliğindeki toplantının ardından, daha küçük bir grup yüksek profilli oyuncunun, eski ABD Başkanı Barack Obama'dan tavsiye istediği açıklandı. 

Obama'nın sözcüsü Katie Hill, The New York Times'dan Sopan Deb'e şu açıklamaları yaptı:

"Hevesli bir basketbol hayranı olarak, Başkan Obama oyuncular ve lig yetkilileriyle düzenli olarak konuşuyor. Sorulduğunda, Jacob Blake'in vurulması sonrasındaki cesur ve ilham verici boykotlarının ardından, muazzam platformlarını sonsuza dek kullanmak isteyen küçük bir NBA oyuncu grubuna, Çarşamba gecesi tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duydu."

"Oyuncuların ve ligin bu hafta yaptıklarının ceza adaleti ve polis reformu konusunda sürdürülebilir ve anlamlı bir angajmana yol açmasını sağlamak için bir sosyal adalet komitesi kurmayı tartıştılar."

"DIVAC SAYESİNDE, GELECEĞE HAZIRIZ"

Sacramento Kings forveti Harrison Barnes, Kings'i gelecekte başarılı olma yolunda yapılandırdığı için, eski genel menajer Vlade Divac'ı övdü:

"Vlade'in yaptığı her şey için, sadece benim için değil, Kings için de kesinlikle minnettarım. 2012'de ilk draft edildiğimde, bu takımın nerede olduğunu hatırlıyorum. Bence getirdiği yetenek ve yaptığı işlerle, bu takımı kesinlikle başarılı olacak şekilde ayarladı. Bunu göremeyecek olması talihsiz bir durum, ama bu da işin bir parçası."

LUE'NUN İSTEĞİ, 7 MİLYON DOLAR!

Philadelphia Inquirer'dan Keith Pompey'e göre, LA Clippers yardımcı antrenörü Tyronn Lue, herhangi bir NBA takımının başantrenörü olmak için 7 milyon dolarlık bir maaş talep edecek.

"WIGGINS, ANA DÖRTLÜDEN BİRİ!"

Golden State Warriors'ın, Andrew Wiggins'i 2020-21 sezonu için temel dört oyuncusundan biri olarak gördüğü bildirildi.

Warriors genel menajeri ve başkanı Bob Myers, The Athletic'den Tim Kawakami'ye şu açıklamaları yaptı:

"Birkaç hafta içinde bu bölgemizdeki bubble'a gireceğiz ve dört ana adamımızın beraber nasıl oynadıklarını izleyeceğiz - ve bunların arasında Wiggins de var. Beraber nasıl olacaklar? Kimse henüz görmedi. Ben de görmedim, siz de görmediniz, hiçbir koç görmedi ve oyuncular da hissetmedi. Dolayısıyla, ilerlememiz için, sahip olduğumuz şeyi ve bunun nasıl olduğunu değerlendirmemiz gerekiyor. "Nasıl olduğunu biliyorum dersem, yalan olur. Bazı fikirlerim var... ama onu izlememiz gerekiyor ve bu yüzden birazını dahi görmek için, Eylül ve Ekim başlarındaki haftalar konusunda heyecanlıyım."

DURANT'TEN LUKA'YA ÖVGÜ!

Brooklyn Nets'in yıldızı Kevin Durant, Dallas Mavericks'in süperstarı Luka Doncic'in bir "problem" olduğunu söyledi:

"Kesinlikle bir yıldız olmak için yapılandığını düşünüyorum. Sanırım kim olduğunu, nasıl oynamak istediğini ve geleceğin ona neler getireceğini anlıyor. Şimdi, pazarlama tarafına bakarsak, bence Steve (Stoute) bunu biraz daha iyi yanıtlayabilir, ancak NBA'de bir yetenek olarak? Pek çok şeyi aşıyor, çünkü o yaşta bu kadar zeki ve bu kadar gösterişli olmak çok nadirdir."

KD: "KENDİMİ LeBRON'LA ÖLÇTÜM"

Brooklyn Nets yıldızı Kevin Durant, Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James'in kendisini nasıl daha iyi bir oyuncu haline getirdiğini anlattı:

"Dokuzuncu sınıftan beri böyleydi ve o dönemde ESPN'i açtığım bir gün, insanlar LeBron James'in bir sonraki Michael Jordan olduğunu söylüyorlardı. Ben üniversite takımındayken 1.88 boyundaydım. Dokuzuncu sınıfa kadar üniversitede oynamamıştım. Aklımdan geçen, bu adamın en iyi oyuncu olarak gözüktüğüydü, yani, bu adam kadar iyi olmalı ve kariyerimin bir noktasında onunla karşı karşıya gelmeliydim. Maçlarda oynarken veya çalışırken, bu her zaman aklımın bir köşesindeydi. Çünkü bana söylenen buydu, yeni adam oydu, o bir sonraki Jordan'dı."

NBA'İN TARİHİ BOYKOTU!

Milwaukee Bucks, Perşembe gecesi NBA playoff maçını Orlando Magic ile beraber, Jacob Blake'in Wisconsin'de polis tarafından vurulması üzerine boykot etmeye karar verdi. Los Angeles Lakers da bu boykota katıldı.

TRUMP'TAN NBA'E: "POLİTİK BİR ORGANİZASYON OLDU"

ABD Başkanı Donald Trump, NBA'de oyuncuların son dönemde siyahilere karşı artan şiddet eylemlerini protesto nedeniyle maçlara çıkmama kararı üzerine konuştu.

Trump, oyuncuların bu tavrının doğru olmadığını belirtirken, "NBA, politik bir organizasyon gibi oldu, bu iyi bir şey değil. Protesto konusunda çok bilgim yok ama reytinglerinin çok düştüğünü biliyorum." ifadelerini kullandı.

Siyahi bir ABD vatandaşı olan Jacob Blake'in polis kurşunlarıyla felç kalması ile ilgili herhangi bir yorum yapmayan ABD Başkanı, "Bu ateşi durduracağız, şiddeti kısa sürede sonlandıracağız" açıklamasını yaptı.

UDOKA, BULLS İÇİN ADAY!

Chicago Sun-Times'tan Joe Cowley'e göre, Ime Udoka, Chicago Bulls'un boştakki başantrenörlük pozisyonu için ön planda olmaya devam ediyor.

BERTANS'A ÜÇ ADAY TALİP OLABİLİR!

Washington Wizards forveti Davis Bertans'ın, serbest oyuncu olduğunda Atlanta Hawks, New York Knicks ve Phoenix Suns'tan ilgi görmesinin beklendiği iddia edildi.

POPOVICH-NETS SÖYLENTİLERİ SONA ERDİ

Brooklyn Nets genel menajeri Sean Marks, San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich'in gelecek sezon Nets'in yeni başantrenörü olarak görev alacağıyla ilgili söylentiler hakkında konuştu: 

"Pop'ın bir işi var; bu kadar söyleyeyim. Ve tabii ki hepimiz onun harika, mükemmel bir koç olduğunu ve açıkçası daha da iyi bir lider olduğunu biliyoruz. O yüzden Pop'ın Spurs'e koçluk yapmaya devam etmesine izin vereceğim. Bunu onlara borçlu ve onlar da ona borçlu. Orada oldukça mutlu olduğuna eminim."

HORRY'NİN DUYGUSAL ANLARI

Eski NBA oyuncusu Robert Horry, Jacob Blake'in Wisconsin'de polis tarafından vurulması hakkında duygusal bir konuşma yaptı.

Horry, Spectrum SportsNet'teki Access SportsNet Lakers'a konuk olduğunda, eşinin odaya girdiğini ve kendisini 50. doğum günüde ağlarken bulduğunu söyledi.


Horry, eşinin kendisine "Bugün 50 yaşına bastığın için mi ağlıyorsun?" diye sorduğunu söyledi. Ancak Horry'yi gözyaşlarına boğan şey, 50 yaşına basmak değildi. Sebebi, Jacob Blake'in Pazar gecesi polis tarafından vurulduğu videoyu izlemesiydi.

Horry, oğlunun o sırada odaya geldiğini açıkladı ve hikayenin geri kalanını anlatırken, gözyaşlarına hakim olamadı: "14 yaşındaki oğluma, evin kapısından çıktığında onun için endişelendiğimi söylemek çok zor. 21 yaşında bir oğlum var. Onun için endişeleniyorum çünkü siyahi adamlar neredeyse nesli tükenmekte olan bir tür. Bu polisler, vücutlarında kamera olmadığı zaman, hakları olduğunu düşündükleri için öldürüyorlar."

"Ben de çocuklarıma her zaman söylüyorum. 'Ne olduğu umurumda değil, çünkü günün sonunda eve gelmeni istiyorum. Yere uzanmak zorunda kalabilirsin ve onlar seni tekmeleyebilir, dövebilirler, en azından hastaneye gidersin ama eve benim yanıma gelirsin.'"

Horry, 17 yaşında genetik bozukluğa yenik düşen bir kızı vardı. "Zaten bir çocuğumu kaybettim. Bir tane daha kaybetmeme gerek yok."

JAMAL, OYNAMAYA DEVAM ETMEK İSTİYOR

Veteran şutör guard Jamal Crawford, 2020-21 sezonunda da NBA'de oynamaya devam etmeyi planladığını açıkladı.

"EMBIID, MIAMI İÇİN HARİKA OLURDU"

İsmini vermeyen bir Batı Konferansı koçu, Philadelphia 76ers'ın yıldızı Joel Embiid'in, Miami Heat için çok uygun olacağını belirtti. 

İsimsiz bir Batı Konferansı koçu, Kamerunlu yıldızın Heat için çok uygun olacağını şöyle anlattı:

"Eğer yeni koç ben olsaydım, takas yapmadan önce onlara bir yıl daha koçluk yapmak isterdim, ama seçmek zorunda olsaydım, Embiid'i takas ederdim. Bence Simmons daha çok yönlü. Onu şutörler ile çevreleyip, Milwaukee'nin Giannis Antetokounmpo için yaptığı gibi, alan boşluğu açardım. Hücum tarafında Simmons ile daha fazla yaratıcılık olacaktır. Embiid'i Miami'ye takas etmeye, genç ve aç şutörlerden Tyler Herro, Kendrick Nunn ve Duncan Robinson gibi oyunculardan bazılarını almaya çalışırdım."

"İdeal olarak Bam Adebayo'yu alırdım, ama Miami'nin onu takas edeceğinden şüpheliyim. Simmons'ın motoruna ve savunmadaki çok yönlülüğüne inancım çok büyük. Bana Jason Kidd'in gençliğini hatırlatıyor. İnanılmaz bir açık saha hızı var ve elit bir pasör, ancak dar alanlarda ortalama bir top hakimiyeti var ve vasat altı bir şutör. Elleri, savunmada inanılmaz bir içgüdüye ve güce sahip."

"SAHTE TWITTER HESABIM VAR"

Brooklyn Nets süperstarı Kevin Durant, hala kullandığı sahte bir Twitter hesabı olduğunu itiraf etti.

Barstool'un "The Corp" podcast'ine konuk olan KD, geçmişte herkesin kendisinin sahte bir hesabı olduğunu fark ettiğinde "utandığını" itiraf etti.

Mevzubahis sahte hesabı kapatan Durant, sonra bir tane daha açtığını ve onu kullanmaktan utanmadığını belirtti:

"Elbette hala kullandığım hesaplar var. Hala sahte bir Twitter hesabım var. İnsanlar o sahte hesap olayını bana karşı kullandıklarında, sadece abuk subuk konuşmak için orada olduğumu düşünmüşlerdi. Sahte hesaplarımda birçok farklı topluluğun oluşu, gerçekten hoşuma gidiyordu. Bu yüzden hesabı sildiğimde, 'Bu nedir yahu? Bu insanlar gerçekten hoşuma giden bir şeyi bana sildirdiler' demiştim. Bu yüzden bir tane daha açtım. Arkadaşlarla konuşup, kendi işime bakmak için. Ama şu anda Twitter'da işimin zirvesindeyim. Takipçilerimin çoğunun, içeriğimden keyif aldığını düşünüyorum."

"DEDİĞİNİZİN ARKASINDA DURUN!"

Denver Nuggets forveti Michael Porter Jr., tartışmalı KOVID-19 düşüncelerinin "arkasında duracağını" söyledi: 

"İnandığınız şeyin arkasında durun. Bundan geri adım atmayın. Tartışmalı olsa bile. Karşıt kültür olsa bile. Çünkü günün sonunda, ben ne dediğimi biliyorum. Kendimi veya hizmet ettiğim Tanrı'yı hayal kırıklığına uğratmaktansa, pek çok insanı hayal kırıklığına uğratmayı tercih ederim."

"THE LAST DANCE" SESLİ DEVAM EDECEK!

New York Times'tan Marc Stein, NBA'in "The Last Dance" belgeselini anlatmaya devam edecek olan, 10 bölümlük bir podcast serisini duyurmaya hazırlandığını bildirdi.

,

GIANNIS, DPOY OLDU!

Milwaukee Bucks süperstarı Giannis Antetokounmpo, 2019-20 sezonu için Yılın Savunmacısı ödülünü kazandı.

"KEŞKE HER ŞEYİ SÖYLEYEBİLSEYDİM.."

NBA efsanesi Shaquille O'Neal, efsane merhum takım arkadaşı Kobe Bryant'ın Ocak ayındaki vefatından önce, kendisiyle duygularını daha fazla paylaşmadığı için pişmanlık duyduğunu belirtti.

"Kimsenin bu şekilde gittiğini görüp, bir daha asla konuşamamayı istemem. Beni inciten şey, söylemek istediğim şeyleri söyleyememekti."

"Şampiyonluk kazanmak için en iyi arkadaş olmanız gerektiğine dair bir efsane var. Tek bir şeye ihtiyacınız var, o da saygı. Dört kişiye doğru çembere giderse, topu bana bırakır. Bana ikili ya da üçlü sıkıştırma yapılırsa, ilk onu ararım. Ona ihtiyacım olduğunu biliyor. Onun da bana ihtiyacı olduğunu bildiğinden eminim. Ona bir daha asla bir şey söyleyemeyeceğim için incinmiş durumdayım sadece..."

KOBE VE MJ'İN FARKLARI!

NBA fotoğrafçısı Andrew Bernstein, NBA efsaneleri Kobe Bryant ve Michael Jordan arasındaki farkı anlattı:

"İkisi de çok çalışkandı. Her ikisi de fiziksel formları bakımından inanılmaz derecede işkoliklerdi. Aradaki fark, Michael'ın 'neden' sorusunu umursamamasıydı. Michael sadece güçlenmek, genişlemek ve olabileceği en iyi şekle girmek istiyordu."

"Kobe, insafsızca hep işlerin 'nedenini' sorgulardı. 'Bu idmanı neden yapıyoruz? Neden bu kaslar üzerinde çalışıyoruz?' gibi. Ve gerçekten ikisi arasındaki fark buydu."

HABER: SPORX 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 13:42
SIRADAKİ HABER

banner18

banner48