Kadın Basketbol Takımımız yeni sezon hazırlıklarına başladı

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, 2019 – 2020 sezonu hazırlıklarına Florya Metin Oktay Tesisleri’nde dün yaptığı antrenman ile başladı. Antrenman esnasında Başantrenör Efe Güven, Kadın Basketbol Takımı Menajeri Müge Erdem, Kaptan Işıl Alben ve İnci Güçlü Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Kadın Basketbol Takımımız yeni sezon hazırlıklarına başladı

Efe Güven şu ifadeleri kullandı:

“Mayıs’ın ilk haftasında bitirmiştik sezonu. Geçtiğimiz sene beklentilerin üzerinde iş yapmıştık. Bu doğrultuda önümüzdeki sezon için de insanların bizden beklentileri artacaktır. Taraftarlarımızın beklentisi daha yüksek olacaktır. Bu beklentiyi karşılayacak mücadeleyi sahaya koyacağız. Geçen sene de taraftarın izlemekten keyif alacağı, mücadele etmekten kaçmayan, sonuna kadar elinden geleni yapan bir takım olacağımızı söylemiştim. Bu sene de aynısını yapacağız. Kadromuzun çekirdeğini koruduk, Türk kadromuz olduğu gibi kaldı. Geçen sezondan Victoria’yı kadromuzda tuttuk. Onun dışında iki tane yerli, iki tane de yabancı takviyemiz oldu. Şu anda düşüncemiz sezona üç yabancıyla başlamak. Türk oyuncularımıza daha fazla sorumluluk verip onlardan daha fazla katkı almayı planlıyoruz. Bu seneki kimyamız geçen seneye yakın sayılır ama geçen seneye göre skor gücü biraz daha yüksek bir ekip olacağız. Bizim tabii ki önceliğimiz yine mücadele ve savunmayı ön planda tutmak. Formaya, armaya yakışan mücadeleyi vermek istiyoruz. Keyifli bir sezon olacağını düşünüyorum. Her geçen sezon farklılaşan bir lig var. Bu sene de rakiplerimiz önemli transferler yaptılar, önemli kadrolar kurdular. Daha kadrolarını tamamlamayan takımlar da var. Bizim bu sezonki hedeflerimiz doğal olarak geçtiğimiz sezondan yüksek olacak. Sakatlıktan dönen oyuncularımız var. Meltem bu sene sakatlıktan dönüyor, Fenerbahçe serisinde Eda’yı kaybetmiştik. İnşallah Eda sezon ortasında tekrar bize katılacak. Kaptanımız var, Tilbe ve Funda bize katılacak. Bria ile Claudia Cuic kadromuza katılacak. Önümüzde bir Bolu kampı var. O kampa tam takım gideceğiz diye düşünüyorum. WNBA sezonu devam ettiği için Bria’nın aramıza geç katılma ihtimali var. Bolu’dan sonra Ankara’da BOTAŞ Cup’a katılacağız. Daha sonra İtalya’da bir hazırlık turnuvasına katılacağız ve devamında çalışmalarımıza İstanbul’da devam edeceğiz. Bunlar dışında bir hazırlık turnuvası daha olursa o turnuvaya da katılmayı planlıyoruz. İlk resmi maçımıza kadar yaklaşık 8 haftalık bir zamanımız var. Sezona iyi bir giriş yapmak istiyoruz. Geçen seneye iyi bir başlangıç yapamamıştık, sezona biraz sallantılı girmiştik. Sonrasında istediğimiz ritmi yakalamıştık, 10-11 maçlık bir serimiz vardı. Bu sene de inşallah geçen senenin üstüne koyarak devam etmek istiyoruz.

Transferi bu sene biraz daha erken bitirmeye çalıştık. Kadın Basketbolunda transfer Mart, Nisan gibi başlıyor. Avrupa takımları o dönemde transferlere başlıyor. O dönemde transfer çalışmalarına başladığınız zaman takım kurarken daha rahat ediyorsunuz. Nisan ayı geçtikten sonra iş biraz daha zorlaşıyor. Biz yine kadromuzu Türkiye standartlarına göre erken kurduk. Bu konuda Başkanımız Mustafa Cengiz’in desteği çok fazla oldu. Basketbol Şube sorumlularımız Ömer Cansever ve Erol Özmandıracı sağ olsunlar çok yardımcı oldular. Bu sene inşallah güzel geçecek.

Genel Menajer Ömer Yalçınkaya, transfer döneminde stratejimizi belirlerken bize çok yardımcı oldu. Bizim işimiz takımı oynatmak. Skorer oyuncular da savunma yapacak, bizim önceliğimiz savunma yapmak olacak. Skor gücümüz yüksek ama bizim birinci önceliğimiz gelen yeni oyuncularımıza takım savunmasının ön planda olduğunu benimsetmek.”

Kadın Basketbol Takımı Menajeri Müge Erdem ise şunları söyledi:

“Hepimizi yeni sezon hayırlı uğurlu olsun, Allah sakatlıklardan korusun. Bugün itibarıyla antrenmanlarımıza başladık. İki hafta önce bazı oyuncularımız bireysel çalışmalara başlamıştı. Daha sonra 2-3 kişilik gruplar halinde kondisyon çalışmalarını başlamışlardı. Bugün itibarıyla takım olarak antrenmanlarımıza başladık. Bazı eksik oyuncularımız var, onlar da aramıza katılınca tam takım olarak çalışmaya başlayacağız. Fikstrümüz çekildi, maçlarımızın tarihleri belli oldu EuroCup Women’da da. Yoğun bir sezon bizi bekliyor. Bizim her arenada hedefimiz şampiyonluk. Ortada toplandığımızda da hepimizin düşüncesi aynı şekildeydi. İnşallah güzel bir sezon olur ve hedeflerimize ulaşırız. Gönlümüzden geçen bu. Armamızı gururla taşıyacağımız Avrupa arenasına çıkacağız. Daha önce başardıklarımız zaten ortada. Yine aynı hedeflerle inşallah şampiyonluğa doğru yürüyeceğiz.”

Kaptan Işıl Alben ise şunları söyledi:

“Uzun bir zaman geçti. Hepimiz burada olmayı çok özlemişiz. Sezon başladığı için mutluyuz. Geçen sezonu beklentilerin üzerinde bitirmiştik, bu sene de üzerine koymak istiyoruz. Yeni gelen arkadaşlarımız var, geçen seneden kalan arkadaşlarımız var. En kısa zamanda yeni takım arkadaşlarımızla kaynaşarak geçen sene yakaladığımız sinerjiyi devam ettirmek istiyoruz. Güzel de bir hazırlık dönemi var önümüzde. Her gün hepimiz elimizden gelenin en iyisini yaparak sezona güzel bir başlangıç yapmak istiyoruz.”

İnci Güçlü ise şunları söyledi:

“Takımca ilk antrenmanımıza başladık bugün. Geçen sene iyi bir başarı elde ettik, bu sene de hedefimizi daha yukarıya koyarak bu başarıyı devam ettirmek istiyoruz. A Milli Takım ile birlikte kariyerimde ilk kez Avrupa Şampiyonası’na gittim. Orada kazandığım tecrübeleri burada sahaya koymam gerektiğinin farkındayım. Ben de bunun için kişisel olarak çalışacağım.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48