Galatasaray Doğa Sigorta yeni sezon lansmanı düzenlendi

Yeni sezonda formamızı terletecek Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımızın tanıtımının yapıldığı yeni sezon lansmanı Swissotel the Bosphorus’da düzenlendi.

Galatasaray Doğa Sigorta yeni sezon lansmanı düzenlendi

Lansmana Başkanımız Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcılarmız Yusuf Günay ve Kaan Kançal, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Erol Özmandıracı ve Ömer M. Cansever; Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nabi Kırmızı ve Genel Müdürü Coşkun Gölpınar, teknik ekibimiz ve oyuncularımız katıldı.

Başkanımız Mustafa Cengiz lansmanda yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“Hepinize hoş geldiniz diyorum. Doğa Sigorta ve diğer sponsorlarımızla başarılı iki yıl geçirdik. Özellikle Erkek Basketbolda bize verdikleri desteklerden dolayı Doğa Sigorta’ya teşekkür ediyorum. Doğa Sigorta ile anlaştığımızdan beri yarı finale kadar hiç yenilmemişiz. Galatasaray bildiğiniz gibi basketbol ve voleybolu Türkiye’ye getiren kulüp. Yenilmez Armada lakabı Galatasaray’a ait. Tabii ki günümüzdeki ekonomik şartlar, endüstrileşen futbol; basketbol ve voleybolu da etkiledi. Galatasaray Doğa Sigorta bilinçli ve mütevazı bütçelerle ilk üçü zorladı ve bunu elde etti. Doğa Sigorta ile uzun vadede kendine yeten, geliri artan bir model oluşturmak istiyoruz. Bizim şu anda e-spor ile birlikte 14 tane branşımız var. Biz tüm branşlarımızda bunu hedefliyoruz ve futbol dahil dünyanın tepesine yürümek istiyoruz. Bunu belirli bir plan ve strateji içerisinde yürütmeye çalışıyoruz. Kendine yeten bütçelere hem kadın hem de erkek basketbol takımlarımızda ulaşacağız. İnşallah bunu voleybol ve diğer spor branşlarında da yapacağız. Hedefimiz bu. Kulübümüzün imkanlarını, taraftarımızın kuruş kuruş biriktirerek verdiği paraları biz çok dikkatli harcamak durumundayız. Galatasaray’a yakışır başarılar elde etmemiz gerekiyor.

Ben bu vesileyle Doğa Sigorta’ya tekrar teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Yöneticilerimiz Ömer Cansever ve Erol Özmandıracı’ya, sevgili Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum. Şube sorumlusu Ömer Yalçınkaya da dahil olmak üzere hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Ertuğrul Hocamızı kendisini bizden 20 kat yüksek bütçeli bir rakibimizi yendiğimizde de yürekten kutlamıştım. En başta sporcularımıza sahada verdikleri mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum. Bazen ödemeleri çok geç alsalar da ölümüne verdikleri mücadele için onları kutluyorum. Bazen onlar potaya giderken benim gözümü kapattığım anlar oldu. O kadar üzüldüm. Yüreğinizi verdiniz, ben sporcularıma, teknik heyetimize, yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Özellikle Başantrenörümüz bir önceki yılın neredeyse onda biri ücretle fedakarlık yaparak çalıştı.“

Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı ise şunları söyledi:

“Öncelikle bütün davetlilere hoş geldiniz diyorum. 2018 – 2019 sezonunda bütün eleştirilere rağmen yarı final oynayan basketbol takımımızı buradan kutluyorum. Tabii ki Galatasaray’ın hedefi her zaman finaller ve şampiyonluklar. Ama geçen senenin şartları içerisinde önemli bir başarı elde ettik. Teknik heyetimize, hocamıza, tüm sporcu kardeşlerimize ve kaptanımıza buradan tek tek teşekkür ediyorum, kendilerini kutluyorum. Bu yıl da sponsorluğumuz devam ediyor. Bu yıl sponsorluğumuza yeni organizasyonlar katacağız ve basketbola yeni soluklar getireceğiz. Başkanımızın da dediği gibi Galatasaray basketbolda her zaman Yenilmez Armada unvanını taşımıştır. Yenilmez Armada unvanına ulaşan başka bir kulüp de yoktur. Galatasaray önümüzdeki yıllarda da bu üstünlüğünü sürdürecektir buna yürekten inanıyoruz. Sponsorluklar gerek spor kulüpleri için gerek bütün kuruluşlar için çok önemli. Biz de bu anlamda Galatasaray’a verdiğimiz katkıdan dolayı çok mutluyuz. Galatasaray gibi büyük bir camia ve markayla birlikte anılmak bize büyük bir gurur ve onur vermektedir. Sponsor bulmak bu dönemde çok zor. Ama görüyoruz ki Galatasaray tüm branşlarda bu zorlukları başarıları ve markasıyla birlikte aşıyor. Galatasaray sadece Türkiye markası değil, hepimiz biliyoruz ki bir dünya markası. Bizim de mutlaka kurumsal olarak faydalanacağımız çok şey var. Galatasaray ismi ile beraber olmak bize çok şeyler katacaktır. Başarı mutlaka önemli, geçen yıl biliyorsunuz çok yeni bir takımımız vardı. Bu takım neredeyse aynen devam ediyor, takıma katılan yeni arkadaşlar oldu. Bu sene mutlaka başarılarımıza yeni başarılar ekleyeceğiz. Belki Avrupa’da başarılar ekleyeceğiz. İnşallah bunu da hep beraber yaşayacağız ve kutlayacağız. Biz basketbol isim sponsoruyuz, bu bütçeleri futbola da kullanabilirdik. Daha çok popülerlik ve görünürlük elde etmek isteyebilirdik ama biz basketbol sporunun önemini çok iyi biliyoruz. Biz başka kurumlara da sponsorluklar veriyoruz ve genelde basketbol ile amatör branşları tercih ediyoruz. Milyonlarca insanın buralara da gönül verdiğini görüyoruz. Birçok insan basketbolun ölmemesi için elinden geleni yapıyor, birilerinin de basketbola sahip çıkması gerekiyor. Sadece kulüp yönetimlerinin sahip çıkması değil bizim gibi kuruluşların da sahip çıkması önemli. Bunu bir çeşit sosyal sorumluluk projesi olarak da görebiliriz. Çocuklarımızın yetişmesi, spora yönelmesi, sadece futbola değil diğer sporlara da yönelmesi ülkemizin geleceği adına çok önemli. Ben bu birliktelikten dolayı Başkanımız ve Yönetim Kurulumuza bir kez daha teşekkür ediyorum.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48