Galatasaray Doğa Sigorta 92 – 79 EWE Baskets Oldenburg

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, 7DAYS EuroCup ikinci hafta mücadelesinde EWE Baskets Oldenburg’u ağırladı. Sahadan 92-79’luk galibiyet ile ayrılan takımımız lig ve Avrupa’da oynadığı karşılaşmalardaki galibiyet serisini üç maça çıkardı.

Galatasaray Doğa Sigorta 92 – 79 EWE Baskets Oldenburg

Başkanımız Mustafa Cengiz, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mahmut Recevik ile Ömer Cansever ve Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı, mücadeleyi Sinan Erdem Spor Salonu’nda takip etti.

Takımımız mücadeleye Lazeric Jones, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Ben Moore, Zach Auguste beşiyle başladı.

Mücadeledeki ilk sayılarını Ben Moore ile bulan takımımız, ilerleyen anlarda konuk ekibin 0-6’lık serisine engel olamadı ve karşılaşmanın ilk üç dakikası 2-6’lık skor ile geçildi. Zach Auguste’un arka arkaya bulduğu 4 sayı ile skore üreten takımımızda, Ben Moore ve Aaron Harrison’ın da hücumda katkı vermeye başlamasıyla beraber ilk çeyreğin son dört dakikasına 11-15’lik skor ile girildi. Çeyreğin son anlarını daha iyi oynayan taraf konuk ekip olunca, takımımız Greg Whittington’ın basketiyle beraber ilk çeyreği 13-24 geride kapattı.

İkinci çeyreğe Aaron Harrison, Yiğit Arslan ve Zach Auguste’un sayılarıyla başlayan takımımız 6-0’lık bir seri yakaladı ve farkı 5 sayıya kadar indirdi. (19-24) İkinci periyodun ilerleyen anlarda Lazeric Jones ve Yiğit Arslan’ın etkili oyunuyla farkı kapatmaya başlayan takımımız, Aaron Harrison’ın faul çizgisinden kaydettiği isabetlerle devrenin bitimine 03:49 kala 33-32 öne geçti. İlk yarının son bölümünde skorer oyununa devam eden Aaron Harrison’a Yiğit Arslan da eklenince takımımız ilk devreyi 41-37 önde kapattı.

İlk yarının sonundaki etkili oyununu ikinci yarıya da taşıyan takımımız Aaron Harrison, Lazaric Jones ve Zach Auguste’un sayılarıyla skoru 51-42’ye getirdi. İlerleyen anlarda Göksenin Köksal’ın üst üste bulduğu üç sayılık isabetlerle farkı çift hanelere taşıyan ekibimiz, skoru 57-46’ya getirdi. İlerleyen anlarda Greg Whittington ve Lazeric Jones’un sayılarıyla farkı açmaya devam eden takımımız, periyodun son kısmında Ege Arar ve Yiğit Arslan’ın bulduğu basketlerle karşılaşmanın final çeyreğine 71-56’lık üstünlükle girdi.

Son çeyrekteki ilk sayısını Ben Moore’un faul isabetiyle bulan takımımız, ilerleyen anlarda konuk ekibin serisine engel olamadı ve karşılaşmanın son 7 dakikasına 72-66’lık skor ile girildi. İlerleyen anlarda Zach Auguste ve Lazeric Jones’un sayılarıyla rakibinin farkı kapatmasına izin vermeyen takımımız, Göksenin Köksal ve Aaron Harrison’ın basketleriyle farkı tekrar çift hanelere çıkardı. Maçın bitimine 04:06 kala skor 84-71’e gelince konuk ekip molasına başvurdu. Mola dönüşü Ben Moore’un sayılarıyla farkı 15 sayıya kadar çıkaran takımımız, Zach Auguste’un karşılaşmanın son iki dakikasına girilirken vurduğu smaç ile skoru 88-74’e getirdi. Karşılaşmanın son anlarında konuk ekip üst üste bulduğu 5 sayı ile farkı tek hanelere indirse de takımımız taktik faul atışlarında hata yapmadı ve sahadan 92-79’luk galibiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 13-24
İkinci çeyrek sonucu: 41-37 (28-13)
Üçüncü çeyrek sonucu: 71-56 (30-19)
Dördüncü çeyrek sonucu:

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, sonraki maçında 12 Ekim Cumartesi günü BSL üçüncü hafta mücadelesinde Beşiktaş Sompo Sigorta’yı ağırlayacak.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48