Galatasaray Doğa Sigorta 85 – 76 Bahçeşehir Koleji

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, Basketbol Süper Ligi ikinci hafta mücadelesinde Bahçeşehir Koleji’ni ağırladı. Takımımız sahadan 85-76’lık galibiyet ile ayrıldı ve Basketbol Süper Ligi’nde bu sezonki ilk galibiyetini aldı.

Galatasaray Doğa Sigorta 85 – 76 Bahçeşehir Koleji

Mücadeleyi Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ömer Cansever ve Erol Özmandıracı ile Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyemiz Oytun Özer, Sinan Erdem Spor Salonu’nda takip etti.

Karşılaşmanın devre arasında Basketbol Şube Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, Türk basketboluna büyük emekleri geçen Bülend Karpat'a Abdi İpekçi Spor Salonu parkesini içeren bir plaket hediye etti.

Takımımız mücadeleye Lazeric Jones, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Ben Moore, Zach Auguste beşiyle başladı.

Takımımız mücadeleye Zach Auguste’un arka arkaya bulduğu sayılarla başladı ve karşılaşmanın ilk iki dakikasını 8-2 önde geçti. İlerleyen anlarda rakibinin sayılarına Ben Moore’un basketiyle cevap veren takımımızda Zach Auguste skorer oyununu devam ettirdi. Lazeric Jones’un turnikesiyle beraber takımımız ilk 5 dakikayı 15-9’luk üstünlükle geçti. İlerleyen anlarda konuk ekip 0-5’lik bir seri yakaladı ve çeyreğin bitimine 03:14 kala gidilen hakem molasına 15-14’lük skor ile girildi. Mola dönüşü Zach Auguste’un faul çizgisinden ürettiği sayılarla skor üretmeye devam eden takımımız, çeyreğin son anlarında Ayberk Olmaz ve Yiğit Arslan’ın turnike basketleriyle üstünlüğünü korudu ve Zach Auguste’un 17 sayı ürettiği ilk çeyreği 25-21 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Lazeric Jones ve Greg Whittington’ın bulduğu 5 sayıyla başlayan takımımız, Zach Auguste’un basketiyle beraber periyodun ilk iki dakikasını 32-23 önde geçti. İlerleyen anlarda Greg Whittington’ın üst üste bulduğu sayılarla takımımız farkı çift hanelere çıkardı ve devrenin bitimine 07:16 kala konuk ekibin molası geldi. (36-25) Mola dönüşü konuk ekibin 0-4’lük serisine Ege Arar ve Greg Whittington’ın sayılarıyla cevap veren takımımız, Lazeric Jones ile skor üretmeye devam etti. Devrenin bitimine üç dakika kala Greg Whittington’ın üç sayılık isabetiyle farkı 12 sayıya çıkaran ekibimiz, Ege Arar’ın basketiyle skoru 47-33’e getirdi ve konuk ekip bir kez daha mola aldı. Mola dönüşü rakibimiz üst üste bulduğu sayılarla farkı tek haneye indirdi. Devrenin son dakikasında Göksenin Köksal’ın faul çizgisinden kaydettiği sayı ile beraber takımımız soyunma odasına 48-39 önde girdi.

İkinci yarıya konuk ekip 0-6’lık bir seri ile başladı. Üçüncü çeyrekteki ilk sayılarını Zach Auguste’un smacı ile bulan takımımız, ilerleyen anlarda Lazeric Jones ve Yiğit Arslan’ın sayılarıyla üstünlüğünü korudu ve periyodun ilk dört dakikası 54-50’lik skor ile geçildi. Zach Auguste ve Lazeric Jones’un sayılarıyla skoru 58-52’ye getiren takımımız çeyreğin bitimine 03:39 kala gidilen hakem molasına bu skorla önde girdi. Mola dönüşü Ben Moore ve Göksenin Köksal’ın sayılarıyla farkı tekrar çift hanelere çıkaran takımımız, Ege Arar’ın basketi ve Göksenin Köksal’ın üç sayılık isabetiyle beraber skoru 67-53’e getirdi. Çeyreğin son anlarında konuk ekibin basketine engel olamayan takımımız mücadelenin final periyoduna 67-55 önde girdi.

Son çeyreğe başında da Göksenin Köksal ve Ege Arar ile skor üretmeye devam eden takımımız, periyodun ilk dakikalarında farkı 16 sayıya kadar çıkardı. (71-55) İlerleyen anlarda konuk ekip 0-13’lük bir seri yakalayınca mücadelenin bitimine 04:58 kala başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan molasına başvurdu. (71-68) Mola dönüşü takımımız Zach Auguste’un basketiyle beraber konuk ekibin serisini durdurdu. Mücadelenin son anlarına doğru ilerlerken Aaron Harrison’ın üç sayılık isabetiyle skoru 76-70’e getiren takımımız, Yiğit Arslan ve Aaron Harrison’ın sayılarıyla son anlarına girilirken bu farkı korudu. (80-74) Mücadelenin bitimine 01:14 kala Zach Auguste’un bulduğu basket faul ile farkı 9 sayıya çıkararak önemli bir avantaj yakalayan ekibimiz, mücadelenin son anlarında bu avantajını korudu ve sahadan 85-76 galip ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 25-21
İkinci çeyrek sonucu: 48-39 (23-18)
Üçüncü çeyrek sonucu: 67-55 (19-16)
Dördüncü çeyrek sonucu: 85-76 (18-21)

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, sonraki maçında 9 Ekim Çarşamba günü 7DAYS EuroCup ikinci hafta mücadelesinde Ewe Baskets Oldenburg’u ağırlayacak.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48