Galatasaray, derbide Fenerbahçe'yi farklı geçti! 83 - 64

ING Basketbol Süper Ligi'nin 5. haftasındaki derbi maçta Galatasaray Doğa Sigorta ile Fenerbahçe Beko karşı karşıya geldi. Sinan Erdem Spor Salonu'ndaki mücadeleyi sarı-kırmızılılar 83-64'lük skorla kazandı. Fenerbahçe böylece ligdeki ilk yenilgisini aldı.

Galatasaray, derbide Fenerbahçe'yi farklı geçti! 83 - 64

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, ING Basketbol Süper Ligi beşinci haftasında Fenerbahçe Beko’yu ağırladı. Takımımız karşılaşmayı 83-64’lük skor ile kazanarak üst üste üçüncü galibiyetine imza atmış oldu.

Başkanımız Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mahmut Recevik, Ömer Cansever, Erol Özmandıracı, Okan Böke, Dilek Kutlu, Metin Karakaya, Muhasip Üyemiz Dorukhan Acar, Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Oytun Özer ve Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırımızı karşılaşmayı Sinan Erdem Spor Salonu’nda takip etti.

Takımımız karşılaşmaya Tai Webster, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Ben Moore, Zach Auguste beşiyle başladı.

Takımımız karşılaşmadaki ilk sayılarını Zach Auguste’un 2+1’iyle buldu. İlerleyen anlarda konuk ekibin bulduğu sayılara Ben Moore’un turikesi ve Aaron Harrison’ın üç sayılık basketiyle cevap veren ekibimiz, çeyreğin ilk dört dakikasını 8-7 önde geçti. Takımımız bu andan itibaren konuk ekibin yakaladığı 0-5’lik seriye engel olamayınca çeyreğin bitimine 04:47 kala gidilen hakem molasına konuk ekibin 8-12’lik üstünlüğü ile girildi. Mola dönüşü konuk ekip farkı çift hanelere kadar çıkarsana, takımımız çeyreğin son bölümünde Greg Whittington, Can Korkmaz, Ege Arar ve Tai Webster’ın sayılarıyla 9-2’lik bir seri yakaladı ve ikinci çeyreğe 17-21 geride girdi.

İkinci çeyreğin ilk anları karşılıklı sayılarla geçilirken takımımızda Ege Arar ve Greg Whittington skor üreten isimler oldu. (21-25) İlerleyen anlarda konuk ekibin bulduğu sayılara, takımımız Ben Moore’un basket faulüyle cevap verdi. Aaron Harrison’ın üç sayılık basketiyle takımımız 1 sayıya indirdi ve devrenin bitimine 04:44 kala gidilen hakem molasına 27-28’lik skor ile girildi. Takımımız mola dönüşü Greg Whittington ve Can Korkmaz’ın sayılarıyla devrenin bitimine 02:48 skora 32-32’de denge getirdi. Devrenin son anlarını daha iyi oynayan taraf konuk ekip olunca soyunma odasına 35-37’lik skor ile girildi.

İkinci yarıya Greg Whittington’ın sayılarıyla başlayan takımımız çeyreğin ilk iki dakikası geride kalırken 40-39 öne geçti. Karşılaşmanın ilerleyen anları tarafların karşılıklı sayılarıyla geçilirken takımımız adına skor üreten isimler Tai Webster ve Zach Auguste oldu. Çeyreğin bitimine 04:55 kala gidilen hakem molasına 46-46’lık eşitlik ile girildi. Mola dönüşü Tai Webster ve Aaron Harrison’ın sayılarıyla üstünlüğü ele geçiren takımımız, Ben Moore ve Greg Whittington’ın sayılarıyla çeyreğin iki dakikasına 54-51 önde girdi. Çeyreğin son anlarında Zach Auguste ile skor üreten takımımız son periyoda 58-55’lik üstünlük ile girdi.

Son çeyreğe Can Korkmaz’ın üç sayılık isabetiyle başlayan takımımız skoru 61-55’e getirdi. Konuk ekibin sayılarına Greg Whittington’ın üç sayılık basketiyle cevap veren takımımız, Aaron Harrison’ın orta mesafeden kaydettiği basket ile skoru 66-57’e getirdi ve mücadelenin bitimine 07:27 kala konuk ekibin molası geldi. Mola dönüşü takımımız Tai Webster’ın üç sayılık basketiyle farkı çift hanelere çıkarınca Fenerbahçe Beko bir kez daha mola aldı. (69-57) Mola dönüşü Aaron Harrison ve Tai Webster’ın sayılarıyla farkı açmaya devam eden takımımız, Yiğit Arslan’ın üç sayılık basketiyle farkı 17 sayıya kadar çıkardı ve mücadelenin son iki dakikasına 76-59’luk skor ile önde girdi. Mücadelenin son anlarında Ben Moore ile skor üretmeye devam eden takımımız, sahadan 83-64’lük galibiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 17-21
İkinci çeyrek sonucu: 35-37 (18-16)
Üçüncü çeyrek sonucu: 58-55 (23-18)
Dördüncü çeyrek sonucu: 83-64 (25-9)

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, sıradaki maçında 30 Ekim Çarşamba günü 7DAYS EuroCup beşinci hafta mücadelesinde Assecco Gydnia ile karşılaşacak.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2019, 17:33
SIRADAKİ HABER

banner60

banner48