Galatasaray 74 - 55 Lulea BBK

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, EuroCup Women E Grubu ilk maçında Lulea BBK’yı ağırladı. Sahadan 74-55'lik galibiyet ile ayrılan takımımız, EuroCup Women’da bu sezondaki ilk galibiyetini aldı.

Galatasaray 74 - 55 Lulea BBK

Mücadeleyi Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Cansever, Dilek Kutlu ve Erol Özmandıracı, Ahmet Cömert Spor Salonu’nda takip etti.

Takımımız karşılaşmaya Işıl Alben, Bria Hartley, Claudia Cuic, Tilbe Şenyürek, Victoria Macaulay beşiyle başladı.

Karşılaşmaya Bria Hartley’nin arka arkaya bulduğu 8 sayı ve Victoria Macaulay’ın basketiyle başlayan takımımız, ilk üç dakikayı 10-2 önde geçti. Ekibimiz, Tilbe Şenyürek ve Victoria Macaulay’ın sayılarıyla farkı 9 sayıya kadar çıkardı. (14-5) Karşılaşmanın ilerleyen dakikaları karşılıklı basketlerle geçilirken takımımızda skor üreten isimler Tilbe Şenyürek, Alperi Onar ve Işıl Alben oldu. Çeyreğin son üç dakikasına girilirken Işıl Alben’in basketiyle farkı çift hanelere çıkaran takımımız, Claudia Cuic’in basketi ve Sinem Ataş’ın üç sayılık basketiyle skoru 27-12’ye getirdi. İlk çeyrekteki son hücumumuzda Sude Yılmaz’ın kaydettiği turnike basketiyle beraber takımımız ikinci çeyreğe 29-17 önde girdi.

İkinci çeyreğin ilk anlarında iki taraf da skor üretmekte zorlanırken; takımımızın periyottaki ilk sayıları Bria Hartley’den geldi. Tilbe Şenyürek’in basketiyle skoru 33-20’ye getiren takımımız, ilerleyen anlarda skor üretmekte zorlandı ve devrenin son üç buçuk dakikasına 33-25’lik skor ile girildi. Devrenin son iki dakikasına girilirken Bria Hartley’nin sayıları ve Sinem Ataş’ın üç sayılık basketiyle skor üreten takımımız, ilk yarının bitimine 36 saniye kala Alperi Onar’ın bulduğu sayılarıyla soyunma odasına 40-26’lık üstünlükle gitti.

İkinci yarıdaki ilk sayılarını Bria Hartley’nin basket faulüyle bulan takımımız, Dragana Stankovic ve Claudia Cuic’in sayılarıyla devrenin ilk iki dakikasını 44-29 önde geçti. Victoria Macaulay ve Dragana Stankovic ile farkı açmaya devam eden takımımız, Bria Hartley’nin turnikesiyle farkı yirmi sayının üzerine çıkardı. (52-31) Çeyreğin ilk dört dakikası geride kalırken Victoria Macaulay’ın sayılarıyla farkı açmaya devam eden takımımız, çeyreğin son üç dakikasına 57-31 önde girdi. Periyodun son bölümünde mücadelenin temposu düşerken; takımımız Funda Nakkaşoğlu’nun basketiyle son çeyreğe 59-36’luk üstünlükle girdi.

Son çeyreğe Işıl Alben ve Tilbe Şenyürek’in arka arkaya kaydettiği üç sayılık basketlerle başlayan ve farkı 29 sayıya kadar çıkaran takımımız, ilerleyen anlarda Victoria Macaulay ve Işıl Alben’in sayılarıyla bu farkı korudu ve mücadelenin bitimine 07:44 kala konuk ekibin aldığı molaya 69-40 önde girdi. Mola dönüşü Victoria Macaulay’ın sayılarıyla farkı 30 sayının üzerine çıkaran takımımız, mücadelenin kalanında üstünlüğünü korudu ve sahadan 74-55’lik galibiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 29-17
İkinci çeyrek sonucu: 40-26 (11-9)
Üçüncü çeyrek sonucu: 59-36 (19-10)
Dördüncü çeyrek sonucu: 74-55 (15-19)

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, sonraki maçını 20 Ekim Pazar günü Herbalife Nutrition KBSL’de BOTAŞ ile oynayacak.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48