Frutti Extra Bursaspor karşılaşması sonrası açıklamalar

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımızın, Frutti Extra Bursaspor karşısında aldığı 84-70'lik galibiyet sonrası Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Frutti Extra Bursaspor karşılaşması sonrası açıklamalar

Başantrenörümüz Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Ben hep söylüyorum: Bu ligde bir tane bile kolay maç yok. Afyon deplasmanından sonra da bunu söylemiştim ama kimse bana inanmadı.

Afyon'un ve Bursa'nın yaptığı işler ortada. Bursa deplasmanda çok önemli galibiyetler aldı. Evinde galibiyetler aldı, önemli takımlara karşı yakın oynadı. Hiçbirine farklı kaybetmedi.

Bursa takımını hafife almak yanlış olurdu. Bugün gergin de bir maç oldu, koşullar düşünülürse bu gerginlik de normal. Ama bizim şu anda devre sonuna kadar iki maçımız kaldı, bu iki maçı da kazanarak ilk devreyi 11 galibiyetle bitirmek istiyoruz.

Bugün buraya gelen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Gaziantep maçımız bu maçtan çok daha zorlu geçecek, ümit ediyorum o gün taraftarımızla çok daha kalabalık, yüksek enerjili bir atmosfer yaratırız.

Geçirdiğimiz zorlu dönemi de düşünürsek takımımızın buna ihtiyacı var. Özellikle taraftarımızdan o maçta tribünde olmalarını rica ediyorum.

Bundan daha önemlisi önümüzde bir EuroCup süreci var, 8 Ocak'ta Monaco deplasmanıyla başlayacağız. Artık şunu söyleyebiliriz:

Sezon bizim için asıl şimdi başlıyor. Yönetim, antrenör ekibi, takım, taraftar bir araya gelip bu sorunların üstesinden hep birlikte gelmemiz lazım."

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48