Ertuğrul Erdoğan ve oyuncularımızdan açıklamalar

2019 – 2020 sezonu hazırlıkları kapsamında yarın İtalya’ya uçacak olan Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, çalışmalarına bugün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yaptığı antrenman ile devam etti

Ertuğrul Erdoğan ve oyuncularımızdan açıklamalar

Antrenman sonrasında Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan, Kaptanımız Göksenin Köksal, oyuncumuz Aaron Harrison ve yeni transferimiz Greg Whittington, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Yarın İtalya’nın Bormio şehrine gideceğiz kamp için, orada 10 günlük bir kampımız olacak. 3 tane hazırlık maçı yapacağız, özellikle Monaco ile oynayacağımız maç çok erken bir maç olacak. Tam kadro değiliz elbette ama önemli olan bu dönemde geçen sene iyi yaptığımız şeyleri devam ettirip, eksik yaptıklarımızı düzelterek sistemi biraz daha oturtmak. Bu maçlarda esas amacımız sistemin işleyen, işlemeyen yerlerini görmek. Şu anda üç tane oyuncumuz milli takım kamplarında. Tai Webster, Yeni Zelanda Milli Takımı’nda. Yiğit Arslan ve Ege Arar da A Milli Takım ile beraberler. Onların katılımı biraz geç olacak. Altıncı yabancı transferi için uğraşıyoruz. Onunla alakalı çalışmalarımız devam ediyor. Şu ana kadar bize uyan, bizim arzu ettiğimiz oyuncuların başka tekliflere yönelmesi nedeniyle biraz ağırdan alıyoruz ama kadronun büyük bir kısmını bir arada tuttuğumuz için avantajımız da var diye düşünüyorum. Dolayısıyla bu kamptaki amacımız daha çok geçen seneki sistem üzerinden geçebilmek. Bizim için asıl önemli olan İstanbul’da oynayacağımız TÜBAD turnuvası. Orada tam kadroya yakın bir kadroyla oynayacağız. Benim ümidim geçen sezon yaptığımız acemi başlangıcın bu sene tekrar edilmemesi ve hem EuroCup’a hem de Türkiye Ligi’ne daha hızlı girmek. Zorlu bir fikstür var önümüzde, arka arkaya deplasmanların ve içeride zor maçların olduğu bir maç programımız var. Ümit ediyorum ki yine üstüne koyarak, maç maç düşünerek üstesinden geleceğiz.”

Kaptanımız Göksenin Köksal şunları söyledi:

“Hazırlık dönemine başladık, inşallah hepimiz için güzel bir kamp dönemi geçer. Yarın İtalya’ya gideceğiz, orada hazırlık maçları oynayacağız. Ondan sonra hazırlık kampına devam edeceğiz. İnşallah hepimiz için güzel bir hazırlık dönemi olur ve lig ile EuroCup’a en güzel şekilde hazırlanırız.”

Aaron Harrison ise şunları söyledi:

“Tabii ki çok heyecanlıyım. Bu sene biraz daha avantajlı olacağız çünkü geçen seneden bir çok oyuncuyu tuttuk ve birlikte mücadele edeceğiz. Benim amacım bu takımın lideri olmak ve elimden gelen her şeyi takım için yapmak.”

Yeni transferimiz Greg Whittington ise şunları söyledi:

“Şu ana kadar hem İstanbul hem de Galatasaray bana çok iyi davranıyor. Buraya geldiğimden beri çok mutluyum. Hem kulüp hem takım arkadaşlarım hem de staff bana çok yardımcı oldu. Bu konuda çok mutluyum.

Bu benim için kariyerimdeki yeni bir meydan okuma. Yeni bir sayfa açıyorum ve bu meydan okumayı sahiplenmek için elimden geleni yapacağım. Koç benden ne istiyorsa onu yaparak takımıma yardımcı olmak istiyorum.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48