Ertuğrul Erdoğan: "Galatasaray formasına, armasına yakışan bir takım olacağız"

Galatasaray Erkek Basketbol Takımımız, Anadolu Efes ile 26 Eylül Cumartesi günü oynayacağı ligin ilk hafta maçının hazırlıklarına devam ett.

Ertuğrul Erdoğan: "Galatasaray formasına, armasına yakışan bir takım olacağız"

Takımımızın başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, tam kadro idman yapamadıklarını belirterek her şeye rağmen Galatasaray'a yakışacak bir takım olacaklarını ifade etti.

Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan Galatasaray TV'ye şu açıklamaları yaptı:

"Sezonu 17 Ağustos'ta açtığımız günden bu yana tam kadro bir tane antrenman yapamadık. Bir de uzun oyuncu arayışı bizi maalesef çok büyük sıkıntıya soktu. Johnathan Williams da çok geç katıldı. Talihsizlik, katıldığı gün Alex Hamilton ile aynı odadaydı. Antalya'ya gelir gelmez geri döndü. Bunları üst üste koyduğunuz zaman içinde bulunduğumuz fotoğraf insanları endişelendiriyor ama panik havamız yok. Sezon çok uzun. Biz yine 40 dakika mücadele eden bir takım görüntüsünde olmak istiyoruz. Her maçı kazanmak için oynamak istiyoruz. Bizim mottomuz bu." 

"Geçen sefer onun için sinirliydim. O mottonun, o görüntünün çok uzağındaydık. Maç kaybedebiliriz. İlk defa maç kaybetmedik. Çok farklı bir takım olmamız lazım. Birbirini tanımayan oyuncular grubu hakim. Bir de şöyle bir sıkıntı var. Eskiden çok yoğun beraber yaşayan bir ekiptik. Şimdi pandemiden dolayı herkes evinde kalıyor. Günde 2 saat antrenmanda görüşüyorlar. Bunlar da takım kimyasına etki eden şeyler. Hazırlık dönemi bizim açımızdan çok keyifli geçmedi. Sağlıklı kalabildiğimiz ölçüde yine Galatasaray formasına ve armasına yakışacak bir takım olacağımıza yürekten inanıyorum." 

Kaptanımız Göksenin Köksal ise Anadolu Efes karşısına kazanmak için çıkacaklarını belirterek, "Efes'le hazırlık döneminde karşılaştık; ama hiçbirisinde biz tam kadro değildik. Koronavirüsten dolayı aksilikler oldu. Yine tam takım olamayacağız. Sakatlıklar oldu. Tam anlamıyla hazır değiliz. İnşallah bu hafta Anadolu Efes'e karşı oynayacağımız karşılaşmada kazanırız. Seyircisiz maç. Kolay olmayacaktır. Anadolu Efes şu anda hala Avrupa'nın en formda takımlarından bir tanesi. Çok kuvvetli bir rakip. Biz kazanmaya çıkacağız. İnşallah da kazanırız." ifadelerini kullandı. 

SIRADAKİ HABER

banner18

banner48