“Bu maçı kazanmak çok önemliydi”

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımızın 7DAYS EuroCup D Grubu beşinci hafta karşılaşmasına Asseco Gdynia karşısında aldığı 78-83’lük karşılaşmanın arından Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan ve oyuncumuz Lazeric Jones açıklamalarda bulundu.

“Bu maçı kazanmak çok önemliydi”

“Buraya gelmeden önce rakibimizin grubun en zorlu takımlarından biri olduğunu biliyorduk. Sezon başında böyle gözükmüyorlardı ancak geçen sürede kendilerini kanıtladılar. Saygı duyulası bir koça ve takıma sahipler. Ortaya koydukları performans ile bu saygıyı hak ettiklerini kanıtladılar.

Enteresan bir maç oldu. Rakibimiz grubun en iyi ribaund alan takımlarından birisiydi. Bizim de ribaund sayılarını kontrol etmemiz gerekiyordu, biz bugün bunu başardık.  Ancak 21 tane top kaybı yaptık, bu çok yüksek bir sayı. 11 asist yaparak ortalamamızın altında kaldığımızı söylemem gerekiyor. Tüm bunlara rağmen gayet yüzdeli bir şekilde üç sayı isabeti bulduk. Maçı kazandığımız için çok mutluyum.

İlginç olan şeylerden bir tanesi de şu anda saat Türkiye’de 00.20. Biz buraya maçtan bir gün önce geldik. Bu tarz maçlara mental ve fiziksel olarak kendinizi hazırlamanız çok kolay olmuyor. Bizim için garip bir durumdu. Ancak takımımı kutlamak istiyorum. Fenerbahçe Beko ile oynadığımız zorlu maçtan sonra bugün bu maçı kazanmak bizim için çok önemliydi.”

Lazeric Jones ise şu ifadeleri kullandı:

"Rakibimizin ne kadar tehlikeli olduğunu biliyorduk. Üçüncü çeyrekte 6 dakikalık sekansta onlara yeniden maça girme şansı verdik ve bu çok pahalıya mal oluyordu. Son çeyrekte kalitemizi yeniden sahaya yansıtarak galibiyete uzansak da böyle maç içi hataları tekrarlamamamız gerekiyor."

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48