Botaş galibiyeti sonrası açıklamalar

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Efe Güven, 81-70'lik Botaş maçı galibiyetinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Botaş galibiyeti sonrası açıklamalar

Bu galibiyet ile öz güvenlerini geri kazandıklarını belirten antrenörümüz maç sonunda şu açıklamaları yaptı:

"Son 2 maçımızı kaybetmiştik. Bunun vermiş olduğu güven kaybı vardı. Son 2 maçta yaptığımız hataları tekrarlamamamız gerektiğinin farkına vardık. Tempomuzu artırdık. Tekrar 2. sıraya yükseldik ama önemli olan burada kalıcı olabilmek. 3 yabancı ile oynuyoruz, bir eksiğimiz var. Bir yabancımız daha olsa daha farklı olabiliriz. OGM Ormanspor maçı sonrasında başkanımız Mustafa Cengiz'in bize verdiği desteğe ayrıca müteşekkiriz."

"Tilbe bu sezon geçen seneye göre çok iyi basketbol oynuyor. Kendisi gibi oynuyor. Umarım bu formunu devam ettirir ve milli takımın kaptanı olarak basketbolun efsaneleri arasına adını yazdırır."

Oyuncumuz Tilbe Şenyürek de Botaş galibiyeti sonrası şu değerlendirmelerde bulundu:

"İkinci yarıda böyle oynayacağımız tahmin ediyordum. İkinci yarıda daha iyi oynayan bir takımız Bizim için bir ara olacak. Bu hafta maçımız yok. Ligin ikinci yarısında herkesi daha çekişlmeli ve zorlu maçlar bekliyor. Diğer takımlar takviyelerini yaptı ne kadar biz yapamasak da... Özel bir çalışma olmasına gerek yok. Beni altyapıdan takip edenleri şaşıracağı bir performans değil. Ben daha fazlasının bizde olduğunu düşünüyorum. Talihsizlikler olabiliyor. Burada bana ciddi anlamda güven ve sorumluluk verildi. Bana kaptandan sonra verilen ciddi sorumluluklar var. Burada kendimi buldum ve bulmaya devam edeceğim diyebilirim."

SIRADAKİ HABER

banner18