BOTAŞ 64 - 76 Galatasaray

Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Nutrition KBSL ikinci hafta mücadelesinde BOTAŞ’a konuk oldu. Karşılaşmayı 64-76 kazanan takımımız, lig ve Avrupa’da oynadığı son üç karşılaşmadan galibiyetle ayrılmış oldu.

BOTAŞ 64 - 76 Galatasaray

Ekibimiz mücadeleye Işıl Alben, Bria Hartley, Claudia Cuic, Tilbe Şenyürek, Victoria Macaulay beşiyle başladı.

Mücadeleye Victoria Macaulauy ve Tilbe Şenyürek’in sayılarıyla başlayan takımımız, ilerleyen anlarda ev sahibi ekibin yakaladığı 7-0’lık seriye engel olamadı ve mücadelenin ilk üç dakikası ev sahibin üstünlüğüyle geçildi. (7-4) Takımımız, Tilbe ve Victoria ile skor üretmeye devam etse de savunmada istediği sertliği sahaya koyamayınca karşılaşmanın ilk beş dakikası 13-8’lik skor ile geçildi. Ekibimiz, Claudia Cuic’in sayılarından sonra rakibinin yakaladığı 5-0’lık seriye engel olamayınca başantrenörümüz Efe Güven çeyreğin bitimine 03:22 kala molasına başvurdu. (18-10) Mola dönüşü periyodun son anları iki tarafın karşılıklı üç sayılık isabetleriyle geçildi ve ikinci çeyreğe BOTAŞ 21-13 önde girdi.

İkinci çeyreğin ilk dakikalarında Sinem Ataş, Victoria Macaulay ve İnci Güçlü’nün sayılarıyla farkı ikiye kadar indiren takımımız, rakibinin bulduğu üç sayılık isabete devrenin bitimine 06:40 Sinem Ataş’ın üç sayılık basketiyle cevap verdi. (24-22) ikinci çeyreğin devamında oyuna ağırlığını koyan Bria Hartley, arka arkaya bulduğu 8 sayı ile devrenin bitimine 03:34 kala skoru 32-31’e getirdi. Fark bire indikten sonra konuk ekibin bulduğu turnike basketinden sonra Efe Güven bir kez daha molasına başvurdu. Mola dönüşü Claudia Cuic’in basketiyle farkı tekrar bir sayıya indiren takımımız, Bria Hartley’nin üç sayılık basketiyle devrenin son dakikasına girilirken 34-36 öne geçti ve soyunma odasına bu skorla girildi.

İkinci yarıya Victoria Macaulay, Bria Hartley ve Claudia Cuic’in sayılarıyla 0-9’luk seriyle başlayan takımımız, çeyreğin ilk dört dakikası geride kalırken skoru 34-45’e getirdi ve ev sahibi ekibin molası geldi. Mola dönüşü Tilbe Şenyürek’in üç sayılık basketi ve Işıl Alben’in sayılarıyla farkı açmaya devam eden takımımız, Victoria Macaulay’ın sayılarıyla çeyreğin son 5 dakikasına 37-51 önde girdi. Çeyreğin son üç dakikasına girilirken Işıl Alben’in üç sayılık basketiyle farkı 15 sayıya kadar çıkaran takımımız, Bria Hartley ve Victoria Macaulay’ın sayılarıyla mücadeledeki üstünlüğünü korudu ve çeyreğin son iki dakikasına 44-58 önde girdi. Takımımız, Işıl Alben ve Sude Yılmaz’ın faul çizgisinden kaydettiği isabetlerle farkı 17 sayıya kadar çıkarsa da çeyreğin son anlarında konuk ekibin bulduğu dört sayıya Işıl Alben’in turnikesiyle cevap veren takımımız son çeyreğe 48-63 önde girdi.

Son çeyreğe Bria Hartley’nin üç sayılık basketiyle başlayan takımımız, Victoria Macaulay’ın sayılarıyla mücadelenin bitimine 08:35 kala farkı 18 sayıya kadar çıkardı. (50-68) İlerleyen anlarda ev sahibi ekip arka arkaya kaydettiği üç sayılık basketlerle farkı 12 sayıya indirince karşılaşmanın son yedi dakikasına girilirken başantrenörümüz Efe Güven’in molası geldi. (56-68) Mola dönüşü Tilbe Şenyürek’in sayılarıyla farkı koruyan takımımız, mücadelenin bir buçuk dakikasına 59-70 önde girdi. Mücadelenin son dakikası içerisinde Tilbe Şenyürek ve Claudia Cuic’in üç sayılık basketleriyle skor üreten takımımız sahadan 64-76’lık galibiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 21-13
İkinci çeyrek sonucu: 34-36 (13-23)
Üçüncü çeyrek sonucu: 48-63 (14-27)
Dördüncü çeyrek sonucu: 64-76 (16-13)

Kadın Basketbol Takımımız, bir sonraki maçında 23 Ekim Çarşamba günü EuroCup Women mücadelesinde ACS Sepsi’ye konuk olacak.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48