Bahçeşehir Koleji maçı öncesi açıklamalar

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, 5 Ekim Cumartesi günü oynayacağı Bahçeşehir Kolej maçının hazırlıklarını bugün yaptığı antrenman ile tamamladı. Antrenman sonra Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan ve Kaptanımız Göksenin Köksal, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Bahçeşehir Koleji maçı öncesi açıklamalar

Başantrenörümüz Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Taraftarımızın desteği çok önemli, ligde iç sahadaki ilk maçımız. Bu sezon lig geçtiğimiz seneye göre daha da zor olacak. Bahçeşehir Koleji yeni bir takım. Koç dışında yerli, yabancı bütün kadrolarını değiştirdiler. Bu yüzden oynadıkları basketbol geçen seneden biraz daha farklı. Zor bir takım, tek tek baktığınızda hücum açısından çok tehlikeli bir ekip. Bizim bu seneki en büyük hedefimiz evimizdeki maçların tamamına yakınını kazanmak. Deplasmandaki maçlardan da geçen seneden daha fazla galibiyet çıkarmak istiyoruz. Bu hem Türkiye Ligi’nde hem de 7DAYS EuroCup’ta daha iyi bir noktaya gelebilmemiz açısından önemli. Bu maçı biz sezonun açılış maçı olarak görüyoruz. Umarım taraftarımızın da buraya yoğun bir ilgisi olur. Taraftar, takım birleşmesini mümkün olduğu kadar çabuk gerçekleştirmek istiyoruz. Taraftarlarımıza önemli bir rol düşüyor. Bu oyuncular onlarla beraber çok daha iyi oynuyorlar. Galibiyetlerimizde her zaman belirleyici faktör oyuncular değil taraftarlarımız oluyor. Ümit ediyorum ki yarınki maçta kalabalık bir taraftar kitlesi olur.”

Göksenin Köksal ise şunları söyledi:

“Bu sezon evimizdeki ilk maçımız, bütün taraftarlarımızı salona bekliyoruz. Aramıza yeni katılan arkadaşlar var, taraftarlarımızla buluşacağız. Geçen senenin iskeletini koruduk ama yeni bir takımız. Takıma yeni katılan yabancı oyuncular henüz taraftarımızı görmediler. İnşallah Bahçeşehir Koleji maçını kazanacağız. İlk hafta Türk Telekom’a kaybettikten sonra İtalya’da çok önemli bir galibiyet aldık. Yarın da taraftarımızın desteğiyle Bahçeşehir Koleji maçından galibiyet ile ayrılmak istiyoruz.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48