Anadolu Efes'te büyük zaferin kahramanları konuştu!

THY EuroLeague finalinde Barcelona'yı 86-81 mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efes'te oyuncular, maç sonunda açıklamalarda bulundular. İşte kahramanların zafer sonrası sözleri...

Anadolu Efes'te büyük zaferin kahramanları konuştu!
VASILIJE MICIC

MVP Vasilije Micic: "Akıllıca bir şeyler söylemek şu an çok zor. O maçtan buraya çok şey öğrendim. Bir önceki finalde enerjimi son ana kadar saklamam gerektiğini öğrendim. Shane bizi ayakta tuttu. Bu takımın, bu çocukların hepsini tebrik ediyorum. Hayatta karşımıza çok fazla çıkmayacak şeylerden birini yaşıyoruz. Herkes çok çalıştı. Bunu hak ettik. Çok mutluyum.  MVP olmak tabii ki iyi hissettiriyor. Hayatım boyunca unutamayacağım şeyler yaşıyorum."

ADRIEN MOERMAN

Adrien Moerman: "İlk yılda finali kaybettik ama daha güçlü döndük. Hak ettiğimiz bir kupayı kazandık. Türk halkı için ve ailem için çok mutluyum. Sadece takım arkadaşlarım için değil kulübüm için de mutluyum. Anadolu Efes, Avrupa'nın en tepesinde olmayı hak ediyor."

DOĞUŞ BALBAY

Kaptan Doğuş Balbay: "Dua edip bize destek verenlere teşekkür ederim. Anadolu Efes ile gurur duyuyorum. Yarıda kalan sezonun ardından bu sezon inanılmaz bir iş başardık. Kovid vakaları, takımlar nasıl çıkacak, bilinmez bir sezon... Ancak sonunda başardık. 3 yıldır bu kupa için savaşıyoruz. 3 yıldır aynı takımı koruduk. Başkanımız Tuncay Özilhan bize hep inandı. Yönetime de teşekkürler. 3 yıldır bu takımdayız ve bunun meyvesini aldık. Böyle bir kupayı getirdiğimiz için Türk basketbolu ve Türkiye adına çok mutluyum."

KRUNOSLAV SIMON

Krunoslav Simon: "Bu hak ettiğimiz bir şampiyonluk, fazlasıyla mutluyuz. Vasilije Micic müthişti, MVP olmayı hak etti."

SHANE LARKIN

Shane Larkin: "İlk yarıda enerjimizi korumamız lazımdı. Biraz enerji saklamamız lazımdı. Yakın maç olacağını biliyorduk. 3 yıl çok uzun yılı bir arada geçirdik. Üç yıl önce geldiğimizde 9 yeni oyuncu vardı ve birbirimizi tanımıyorduk. Ancak şimdi kupayla karşınızdayım. Bu muhteşem bir duygu"

"Vasilije Micic sahada çok yetenekli. Başta böyle uyumumuz yoktu ama iyi bir ikili olduk. Onun adına mutluyum. MVP olmayı hak etti. Mükemmel hissediyorum. Çok çok uzun bir sezon oldu. Çok yorulduk ama kazanmayı başardık. Müthiş bir duygu kazanmak, müthiş. Her şey bu kupa içindi. Müthiş bir hikaye yazdık biz. Bu kupaya yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Çok mutluyum."

AYDIN ÖRS

TBF Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs: "Çok heyecanlıyım. Zaten zor günler geçirdim. Zor konuşabiliyorum. Her şeyden önce hak edilen, sadece bu yılın değil 2 yılın hak edilmiş kupasıydı. Bu nedenle sevgili Ergin ve ekibini, Tuncay Özilhan Bey'i, Alper'i kutluyorum. Müthiş bir iş başardılar. Bir Türk antrenör olarak, Ergin'in yaptığı büyük bir olay. Gurur duyuyorum. Türk halkına zor günlerde çok güzel bir hediye sundular."

"Kupa ait olduğu yere döndü. Türk halkı bana çok destek verdi, teşekkür ederim. Bu kupa onlar için. Bu yıl taraftarlarımızla beraber olamadık. Müthiş bir sezon geçirtmişlerdi bize ama sonunu görememiştik. EuroLeague şampiyonluğunu Anadolu Efes taraftarlarına armağan ediyorum. Evdeler ama bizi yalnız bırakmadılar."
SIRADAKİ HABER

banner60

banner48