“Set vermeden yolumuza devam ediyoruz”

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımızın, Axa Sigorta Efeler Ligi 4. haftasında Fenerbahçe HDI Sigorta’yı 3-0 mağlup etti.

“Set vermeden yolumuza devam ediyoruz”

Derbi galibiyeti sonrası Yönetim Kurulu Üyelerimiz Banu Vahapoğlu Akgün ile Özgür Savaş Özüdoğru, Başantrenörümüz Nedim Özbey, Kaptanımız Selçuk Keskin, oyuncularımız Burutay Subaşı, Onurcan Çakır, Melih Sıratça, Selim Kalaycı ve Ertuğrul Gazi Metin, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Açıklamalar şu şekilde:

BANU VAHAPOĞLU AKGÜN

“Maç boyu yerimizde duramadık. Gerçekten çok kuvvetli bir Fenerbahçe taraftarının arasında sağ olsun takımımız bir dakika bile bizi yalnız bırakmadı sahadaki başarılarıyla. Biz de onlardan çok güç aldık. Çok mutluyuz ve gururluyuz bugün burada olmaktan.”

ÖZGÜR SAVAŞ ÖZÜDOĞRU

“Hemen hemen bütün setlerde hep önde devam ettik. Takımımız hiç geriye düşmedi. Genellikle hep öndeydik takımımız buna hiç o fırsatı vermedi. Onların sahasında büyük bir başarı elde ettik. Umarım bugün futbol takımımızın da Real Madrid’le oynayacağı maçın göstergesi olur, güzel sonuçlar almaya devam ederiz. Okan Böke’nin yerine bugün Banu hanımla birlikte refakat ettik. Takımımızı kutluyoruz, hocamızı ve teknik ekibi kutluyoruz. Yolun sonu şampiyonluk inşallah.”

NEDİM ÖZBEY

“Fenerbahçe - Galatasaray maçlarının atmosferi çok değişik oluyor. Çok sakin, ne yaptığını bilen, tamamen çalıştıklarımızı uygulayan, üst düzey bir voleybol oynayan bir takımımız vardı sahada. Herkesi kutluyorum. Takım olarak çok güzel bir görüntü verdik. Daha önce çalıştığımız taktik bir değişiklikle Ertuğrul Gazi’nin attığı 4 tane servisle maça damga vurdu. Maçı da hocaların hocası, Galatasaray’ı şampiyon yapan hocası Enver Göçener’e armağan ediyoruz. Tüm camiamıza hayırlı, uğurlu olsun.”

SELÇUK KESKİN

“Çok iyi ve kaliteli oynadık. Tüm takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Fenerbahçe gibi bir takımı deplasmanda 3-0 yenmek hiç kolay değil. Bunu başardığımız için çok mutluyuz. Herkes birbirine yavaş yavaş alışıyor. İyi bir takım olmaya başladık. Okan Başkan bizden galibiyet istiyordu, bu galibiyeti ona armağan ediyoruz. Biz üzerimize düşeni yaptık, sıra Okan ağabeyde. Ondan güzel haberleri bekliyoruz.

BURUTAY SUBAŞI

“Defanstan çıkan topları öldürdüğümüz zaman bizim için çok büyük avantaj sağlar demiştim. Bugün de aynısı oldu. Daha iyi oynayabilirdik. Tabii ki eksiklerimize bakacağız. Bu galibiyet bizi şımartmamalı diye düşünüyorum. Büyük bir takım olacağız, bunu gösteriyoruz bence. Her şey güzel olacak.”

ONURCAN ÇAKIR

“Bizim için liderlik maçıydı, çok önemliydi. Sezonu lider bitirmek istiyoruz. Kupayı elinden aldığımız Fenerbahçe’yi kendi evinde 3-0 yenmek çok büyük bir sevinç sağladı herkese. Güzel gidiyoruz, umarım böyle devam eder.”

MELİH SIRATÇA

“Çok güzel bir galibiyet. Galibiyet almak güzel, Fenerbahçe’yi yenmek ayrı güzel diye düşünüyorum ben. Bunların devamı gelecek. 4’te 4 yaptık daha set vermedik. Set vermeden yolumuza devam ediyoruz. Umuyorum bütün sezon böyle geçer. Arkas Spor’un şu an çok iyi durumda olduğunu düşünmüyorum. Şu an formdayız, umuyorum Arkas maçını da tertemiz bitiririz.”

SELİM KALAYCI

“Fenerbahçe’yi kendi evinde, kendi taraftarı önünde yenmek çok güzeldi. Ankara’nın rövanşı oldu. Çok mutluyum.”

ERTUĞRUL GAZİ METİN

“Fenerbahçe’yi kendi sahasında yenmek bizim için çok güzel oldu. İyi hazırlandık. Zorlu bir haftaydı. Umarım Arkas maçı da iyi geçer. İyi gidiyoruz şimdilik. Umarım daha güzel olacak bizim için her şey.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48