Şampiyon Judocularımızdan Başkanımız Mustafa Cengiz’e ziyaret

Türkiye Şampiyonu ve Avrupa üçüncüsü Kadın ve Erkek Judo Takımlarımız, Başkanımız Mustafa Cengiz’i Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda ziyaret etti.

Şampiyon Judocularımızdan Başkanımız Mustafa Cengiz’e ziyaret

Spor Toto Süper Ligi’ni namağlup şampiyon tamamlayan, Portekiz’in başkenti Lizbon'da düzenlenen Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nda ise bronz madalya kazanma başarısı gösteren judocularımız kupa ve madalyalarıyla birlikte Türk Telekom Stadyumu'na geldi. Judocularımız öncelikle, eşsiz kupalarla ve başarılarla dolu Galatasaray Stadyum Müzesi’ni gezdi.

Başarılı judocularımız ardından Başkanımız Mustafa Cengiz ile bir araya geldi. Ziyarette Yönetim Kurulu Üyemiz Dilek Kutlu, Judo Şubemizden Şube Menajeri Semih Yılmaz ve Teknik Direktör Ercan Çakıroğlu da yer aldı.

Avrupa Kulüpler Şampiyonası Golden League’de Avrupa Üçüncüsü ve Türkiye Şampiyonu olan sporcularımız ile antrenörleri Ercan Çakıroğlu’na Başkanımız tarafından plaket takdim edildi.

Başkanımız Mustafa Cengiz, Yönetim Kurulu Üyemiz Dilek Kutlu, Judo Şube Menajeri Semih Yılmaz ve Dünya Şampiyonu Judocumuz Bilal Çiloğlu, ziyaretin ardından Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Başkanımız Mustafa Cengiz, “Bu gencecik insanlar bir sosyal aktivitenin içinde ülkelerini ve kulüplerini temsil ediyorlar. Hem yerel hem uluslararası görevleri var. Ben onlara öncelikle Türkiye'yi başarılı bir şekilde temsil ettikleri için teşekkür ediyorum ve bunun devam etmesini diliyorum. Judo Federasyonu ve devletimiz tarafından da aynı desteğin devam etmesini diliyorum, özellikle amatör sporlara. Galatasaray Spor Kulübü bin 700 sporcuya destek veriyor, diğer büyük kulüplerimiz de öyle. Ama bildiğim kadarıyla judoda İstanbul'daki üç büyükler içinde tek gerçek desteği veren kulüp Galatasaray. Biz bununla onur duyuyoruz. Sevgili hocalarımız, sevgili yöneticilerimiz çalışmalarımızı cevapsız bırakmıyor, bunu taçlandırıyorlar. Bizde olimpiyatların bütün dünyayı ilgilendiren bir ortak yarış kültürü olması açısından, judonun da burada bir madalya alabileceği umudu var. Kız ve erkek bütün judocu kardeşlerimi tebrik ediyor ve hepsine teşekkür ediyorum. Başarılarının dünya şampiyonu kardeşimizle birlikle devam etmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Dilek Kutlu, “Öncelikle verdiğiniz bütün emekler için Galatasaray'da harcadığınız çaba için çok teşekkür ediyorum. Özellikle de bu olimpiyatlara gitme, Avrupa başarıları, namağlup şampiyonluklar camia için de bizler için de çok önemli. Bütçelerimizi biliyorsunuz, hepinizin yüreği Galatasaray için atıyor dolayısıyla da hep birlikte aslında sağlam bir mücadele veriyoruz. Asıl bu bütçelerle elde edilen başarılar takdire şayan olanlar. Fakat bütçeleri kısmak yerine bu seneki projelerde inşallah yapacağımız birtakım organizasyon ve faaliyetlerle biraz daha elimizin rahatlayacağını ümit ediyorum. Şimdiden de hem olimpiyatlarda hem de bundan sonraki müsabakalarda hepinize başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Judo Şube Menajeri Semih Yılmaz ise sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biri erkek, iki kadın sporcumuz Bilal, Gülkader ve İrem olimpiyatlarda hem kulübümüzü hem ülkemizi temsil edecekler. İnşallah onlardan madalya bekliyoruz. Önemli olan bizleri en iyi şekilde temsil etmeleri. Başarıyla, kürsüyle, madalyayla dönerlerse de harika olacak. Ama tabii olimpiyatlarda sporcunun temsil edilmesi çok zor bir iş. Dolayısıyla onlarla gurur duyuyoruz. Darısı diğer sporcularımızın başına.”

Dünya şampiyonu sporcumuz Bilal Çiloğlu da “Tokyo Olimpiyatları demek benim için bunca yıllık yaptığım spor hayatımın anlamı. Yani bu yıl için çalıştım bütün sene, bütün hayatım boyunca ana hedefim buydu. Olimpiyatta aldığın madalya diğerlerinin hepsini gölgede bırakacak. Kimse bana olimpiyat şampiyonu olduktan sonra dünya şampiyonuydun demeyecek. Olimpiyat şampiyonu olarak anılacaksın. Ve bu inşallah benim en büyük hedefim. Bunu başarana kadar sporu bırakmayacağım. 2020'de başarıp, 2024, 2028 tekrar ve tekrar başarabilirim ama ana hedefim bu olimpiyattan alnımın akıyla çıkmak. Şu anda dünya olimpiyat rankında dördüncü sıradayım. Şu an çok büyük bir yerde görmüyorum kendimi. Olimpiyata gitmenin değil orada başarı sağlamanın önemine inanıyorum ve başaracağıma da inanıyorum, bunun için çalışıyorum.” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48