“Maçı 3 puanla ve 3-0 kazandığımız için mutluyum”

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımımızın Vestel Venus Sultanlar Ligi 9. haftasında 3-0 mağlup ettiği AtlasGlobal Yeşilyurt karşılaşması sonrası Başantrenörümüz Ataman Güneyligil, Takım Kaptanımız Gizem Karadayı ve oyuncumuz Cansu Çetin Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

“Maçı 3 puanla ve 3-0 kazandığımız için mutluyum”

Açıklamalar şu şekilde:

ATAMAN GÜNEYLİGİL

“Yeşilyurt açıkçası benim ligde en çekindiğim takımlardan bir tanesi. Başlarında çok beğendiğim, çok takdir ettiğim başarılı bir Türk antrenör var. Çok genç bir takımlar. Oyunun her sayısını tutkuyla oynuyorlar açıkçası. Bu tip takımlara karşı oynarken, oyunun kontrolünü aldığınız zaman bir an bile geri vermemeniz gerekiyor. Birinci ve ikinci set bunu sağladık ama üçüncü set kronik hastalığımız setin sonlarında nüksetti ve rakibimize set sayısı şansı tanıdık. Bunu 3-4 sayı öndeyken yaptık. Maçı 3 puanla ve 3-0 kazandığımız için mutluyum.”

GİZEM KARADAYI

“Taraftarımız gerçekten mükemmeldi. Gelen herkese çok teşekkür ediyoruz. Maçın başından sonuna kadar hiç susmadılar. Çok güzel bir oyun oynadık. Takımı tebrik ediyorum. Üçüncü set biraz fazla hata yaptık. Bu hata da setin 27-25 bitmesine sebep oldu. Takımın gidişatı ve genel durumumuzdan çok mutluyum. Çok güzel işler yapıyoruz. Her gün daha da iyi oynuyoruz. Şimdi önümüzde iki maçımız var. Onlara en iyi şekilde hazırlanacağız. Vakıfbank dünyanın en iyi takımlarından bir tanesi. Biz bu oyunu oynarsak her rakip karşısında her zaman şansımız olacak. O maça da çıkıp aslanlar gibi oynayıp elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

CANSU ÇETİN

“3 puan aldık, güzel bir galibiyet. Yeşilyurt genç bir takım. Bazen çok fazla risk alıp güzel işler yapabiliyorlar. Biz bugün oyunun seviyesini kontrol altında tutabildik. Maçtan 3 puanla ayrıldığımız için mutluyuz.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48