Kadın Voleybol Takımımızdan Anlamlı Hareket

Galatasaray Taçspor Tesisleri’nde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımımız antrenman öncesi Emine Bulut ve Tuba Erkol anısına “Kadın Cinayetleri Son Bulsun” pankartı açtı.

Kadın Voleybol Takımımızdan Anlamlı Hareket

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımımızın Menajeri Nihan Güneyligil, takım kaptanımız Gizem Karadayı ve Aslı Kalaç, düşüncelerini Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’ye aktardı.

NİHAN GÜNEYLİGİL

“Böyle üzücü durumlarda bu tarz projelerin içerisinde bulunmak, güçlü olduğumuzu göstermek anlamında bizi mutlu ediyor. Böyle bir pankartı elimde tutmaktan dolayı bir kadın olarak üzülüyorum ve utanıyorum. Gönlüm ister ki kadınlar layık olduğu gibi, çiçek gibi, su gibi şahane bir hayat geçirsinler. Belki de biz bu konuşmayı yaparken de o vahşice kıyımlar devam ediyor. Hiçbir insanın ölmesi benim zihnimde bağdaşmadığı gibi bir kadının hayat arkadaşlığı yaptığı bir insan tarafından vahşice öldürülmesi daha da iç acıtıcı oluyor. Artık yeter diyelim, artık son bulsun diyelim. Biz kadınlar olarak elimizden geldiğince birlik olup gerekli yerlerde bunu sürekli gündemde tutmaya çalışıyoruz. Umarım kadınlarımız bu tarz kötü olaylarla karşılaşmazlar. Şiddet, ölüm ya da dayak bizlere uzak olmalı, tek dileğim artık son olması. Bunun gerçekleşmesi için sadece dua edebiliyorum.”

GİZEM KARADAYI

“Son zamanlarda bu olaylar bizi çok üzdü gerçekten. Sosyal medyada gördüğümüz videolar ve yazılar inanılır gibi değil gerçekten. Çok üzücü bir şey. Umuyorum bu olaylar son bulur. Çünkü kadınlar her zaman el üstünde tutulması gereken varlıklar, çok önemli insanlarız bizler. Dur demeliyiz, devlet tarafından da bu konuya el atılması gerekiyor. Kadına şiddete hayır diyoruz.”

ASLI KALAÇ

“Kesinlikle kadına şiddetin son bulmasını istiyoruz. Kadınlar bir cisim değildir, erkeklere sahip olabileceği bir cisim değildir. Hepimiz birer bireyiz bunu herkesin anlamasını istiyoruz. Aslında kadınlar o yurdun, o vatanın temelidir. Her ailenin temeli kadından geçer. Bizim de bir birey olduğumuzu herkesin kafasına yerleştirmesini umuyoruz.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48