Filede yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Ukrayna’da düzenlenen turnuvadan dönen Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız çalışmalarına Galatasaray Park Voleybol Salonu’nda devam ediyor.

Filede yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor

Başantrenörümüz Nedim Özbey ve yardımcı antrenörlerimiz Umut Çakır ile Hüseyin Gültekin Ukrayna’da düzenlenen turnuvayı ve yeni sezon hazırlıklarını Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’ye değerlendirdi.

Açıklamalar şu şekilde:

NEDİM ÖZBEY

“Ukrayna’ya Oleg Antonov dışında tam takım olarak gittik. İyi bir hazırlık turnuvası geçti, çok ciddi rakipler vardı. Çocukları her türlü oynatma imkanı bulduk. Formda oyuncularımız var, forma girmesi gereken oyuncularımız var. Onları da orada gördük, eksikliklerimizi de gördük. Bazı oyuncularımız inanılmaz performans gösterdi özellikle Doğukan’ın gösterdiği performans öyle böyle değildi, çok beğeni kazandı. Bizim de hoşumuza gitti tabii bu. Her şey çok iyiydi, organizasyon çok iyiydi, bize çok faydalı bir turnuva oldu gerçekten. Seyahatimiz de iyi geçti, yorucu bir seyahat olmadı. Akabinde geldik hemen çalışmalarımıza başladık. Önce küçük bir çalışma yapıyoruz, manşetçi oyuncularımızı çalıştırıyoruz, arkasından fitnessımız var arkasından tekrar top teknik çalışması yapacağız. 23 Ekim’de Ankara’da Süper Kupa maçımız var ona hazırlanıyoruz. Ezeli rakibimiz Fenerbahçe ile karşılaşacağız. Onun için hazırlanıyoruz, çalışmalarımız iyi gidiyor. Bir tek Oleg Antonov şu anda Japonya’da Milletler Kupası’nda. Onun dışında bir aksaklık yok, her şey iyi gidiyor. Bakalım sonunu bekleyelim neler olacak.”

UMUT ÇAKIR

“İlk defa hazırlık maçı yapma şansımız oldu. Antrenman yaptık ama takım olarak çok fazla antrenman yapma şansımız da olmadı. İlk iki maçımızı çok iyi oynadığımızı düşünüyorum son gün biraz daha rotasyona geçtik. İyi bir turnuva oldu bizim için, iyi ağırladılar bizi orada. Her anlamda çok güzel bir kamp oldu bizim için. Şimdi bundan sonra burada bir haftalık sürecimiz var. İzmir'e gitmeden önce   burada bol bol antrenman yapma şansımız var. Oleg Antonov dışında herkes burada zaten. Biraz daha takım anlamında bazı şeylere çalışacağız. Onları da İzmir’deki turnuvada uygulamaya çalışacağız. İnşallah Süper Kupa maçı öncesinde tamamen hazır hale gelmeye çalışıyoruz.”

HÜSEYİN GÜLTEKİN

“Ukrayna bizim için verimli oldu. Oleg Antonov bir tek takımımıza dahil değil o milli takımıyla devam ediyor. Smaçörlerimizde Yasin ve Burutay da ufak bir sakatlık durumumuz var. Onları da yeni sezona hazırlamak için uğraşıyoruz. Önümüzdeki hafta İzmir'e gideceğiz Spor Yazarları Derneği Turnuvası için. Bu hafta da bugünden itibaren bu turnuva için hazırlıklarımıza başladık.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48