Filede yeni sezon hazırlıkları başladı

Galatasaray Voleybol Şubesi A Takım ve Altyapı takımlarıyla yeni sezon açılışını Galatasaray Taç Spor Tesisleri’nde gerçekleştirdi.

Filede yeni sezon hazırlıkları başladı

Yeni sezon açılışına Voleybol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Okan Böke de katıldı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Okan Böke, Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı Başantrenörümüz Nedim Özbey, Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımı Başantrenörümüz Ataman Güneyligil, Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı Yardımcı Antrenörümüz Umut Çakır, Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı oyuncularımız Melih Sıratça, Yasin Aydın, Muzaffer Yönet ve Oliver Venno, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını yanıtladı.

Açıklamalar şu şekilde:

OKAN BÖKE

“Böyle bir tabloyu görmek gerçekten gurur verici bir şey. Burada voleybol ordusu var, genç çocuklar ordusu var. Onların burada olması kötü huylar edinmeleri engelleyen bir şey her şeyden önce. Tabii ki başarılı olmak isteriz ama Galatasaray formasına, armasına layık birer sporcu olsunlar, bizleri gururlandırsınlar. Ağabeyleri, ablaları gibi olmaya çalışıp, onları hedeflesinler. Onun dışında başarı da gelirse ne ala. Voleybol Erkek Milli Takımı Galatasaraylı sporculardan oluşuyor. Bu da ayrı bir gurur vesilesi bizim için. Sakatlıkların bizden ve tüm spordan uzak durması, sakatlıksız ve belasız bir sezon diliyorum. Bu sene artık arzuladığımız kupaları almak istiyoruz. Bunları konuşmanın yeri burası değil. Daha çok başındayız işin. Süper Kupa ile başlayacağız. Erkek ve Kadın takımlarımızdan bu sene mutlaka Avrupa Kupaları’nda başarı bekliyoruz.”

NEDİM ÖZBEY

“Gerçekten güzel bir ortam. Burada tüm yaz çalışan sporcularımız vardı. Özellikle kız grubu çok kalabalıktı. Erkeklerimiz de onlara eşlik etti. Başarı da elde ettiler. Kızlarımızın iki tanesi Avrupa şampiyonu olan takımda oynadı. Çok mutlu ettiler bizi, çok büyük bir onur bizim için. Burada doğru işler yapıldığının ispatı bunlar. Erkeklerde de küçüklerde Türkiye şampiyonu oldular. İlk defa oynuyor onlar bu sene. Hayırlı, uğurlu olsun altyapımızın sezonu. Bugün A Takımlarımız da milli takım dışında kalan sporcularla açılış yapıyor. Sakatlıksız, başarılı bir sezon diliyorum. Her iki takımımız da Galatasaray’ı layık olduğu en iyi yere getirmek için uğraşacaktır. Sahada Galatasaray’ı temsil edecek yapıya sahip iki tane antrenör var burada o yüzden hiç merak etmesinler. Biz burada doğduk, burada büyüdük. Onun için gereken hizmeti göstermek zorundayız.”

ATAMAN GÜNEYLİGİL

“Çok güzel bir organizasyon oldu tüm altyapı oyuncularımızın katıldığı. Biz övündüğümüz oyuncuları biraz daha ön plana çıkararak onurlandırma fırsatı bulduk hem de durumlarını görmüş olduk. Biz de A takım olarak sezonu açtık. 7-8 haftalık bir hazırlık döneminden sonra ilk maçımız herhalde Ekim’in ikinci haftası olacak. Bu arada Avrupa Şampiyonası başlıyor. İlk maçını Yunanistan’a karşı oynayacak Milli Takımımıza da başarılar diliyorum. Yabancı oyuncularımıza da şampiyonada başarılar diliyorum.”

UMUT ÇAKIR

“Çok güzel bir sezon açılışı oldu herkesin burada olduğu. Biz de bugün antrenmanlara başladık eksik olsak da. Güzel ve iyi bir sezon olmasını diliyorum. Her iki takımımızla inşallah çok başarılı bir sezon geçiririz.”

MELİH SIRATÇA

“Yeni sezon hepimiz için hayırlı ve uğurlu olsun. Sakatlıksız iyi bir sezon geçiririz umarım. Olduğumuz yerdeyiz, işimizin başına döndük. Okan bey burada bizimle. Başarılarla dolu güzel bir sezon olmasını diliyorum.”

YASİN AYDIN

“Herkese hayırlı, uğurlu olsun. İnşallah güzel bir sezon geçireceğiz. Güzel de bir takım olduk. Milli takımda olan arkadaşlarımız var. Biz şimdiden başladık. İnşallah güzel geçecek.”

MUZAFFER YÖNET

“Yeni sezona başladık. Eksiklerimiz var ama yeni sezonun bizim için hayırlı olmasını diliyorum. Yeni gelen arkadaşlarımıza da böylesine büyük bir camiaya geldikleri için tekrardan hayırlısı olsun diyorum. İlk önce Süper Kupa karşılaşması var. Hazırlıklarımıza başladık, sezona da kupayla başlamak istiyoruz.”

OLIVER VENNO

“Yeni sezona başlıyoruz. Yavaş yavaş neler olduğunu göreceğiz. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için çalışmalara başlıyoruz. Milli Takımlardaki arkadaşlarımız da geldiğinde kademe kademe ilerleyeceğiz.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48