“Avrupa Kupaları’na galibiyetle başladık”

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, CEV Cup 16’lı finaller ilk maçında Dukla Liberec’i 3-1 mağlup etti.

“Avrupa Kupaları’na galibiyetle başladık”

Galibiyetin ardından Başantrenörümüz Nedim Özbey, yardımcı antrenörümüz Umut Çakır, takım kaptanımız Selçuk Keskin, oyuncularımız Oliver Venno ve Melih Sıratça, Galatasaray Televizyonu’na konuştu.

Açıklamalar şu şekilde:

NEDİM ÖZBEY

“Geçen seneki Liberec’ten daha iyi takımla karşılaştık. Bizim takımın da durumunu biliyorsunuz. Ben sahaya mağlubiyet için çıkmam. Gerçekten zorlandık ama oyuncularımızın motivasyon üstünlüğü vardı. Sakat oyuncularımız olsa da kaptan Selçuk’un nezaretinde takımın Avrupa Kupaları’ndaki ilk maçına galibiyetle başlamasından dolayı çok mutluyum. Şimdi Galatasaray taraftarını Arhavi’ye bekliyorum. O delikanlı Karadeniz çocuklarının hepsini bekliyorum. Geçen sene de yalnız bırakmamışlardı bizi. Bugünkü galibiyet Galatasaray camiasına hayırlı olsun.”

UMUT ÇAKIR

“Zor bir maçtı bizim için. Sakat oyuncularımız var, Burutay ve Yasin’i oynatamıyoruz. Kazanma alışkanlığımız devam ediyor. Evimizde 3 puan almamız önemli tabii. Orada da en azından 1 puan almamız gerekiyor o yüzden o maçın biraz daha zor olacağını düşünüyorum. İnşallah yeni yıla kadar kayıpsız bu şekilde gitmeyi düşünüyoruz.”

SELÇUK KESKİN

“Avrupa’daki ilk maçlar her zaman çok zordur. Bugün çok zor bir maç oynadık. Rakibimiz çok iyi başladı. 3-1 galip gelmek, bizim için 3 puanla ayrılmak çok güzel oldu. Orada bizi zor bir maç bekliyor. Şimdi önümüzde Arhavi deplasmanı var. İlk yarının son deplasmanından galibiyetle dönüp Avrupa’ya odaklanmak istiyoruz. Son 2 maçımız kaldı sonrasında araya gireceğiz. İkinci yarı bütün sakatlarımızın iyileştiği yepyeni, hazır bir Galatasaray sahada olacak inşallah. Taraftarlarımızın emeği bizde çok büyük. Avrupa’da oynamak bizim için her zaman bir onur kaynağı. Onun için Avrupa maçları bizim için daha özel, daha güzel. İnşallah her maça odaklanıp sonuna kadar gitmek istiyoruz. Arkadaşlarımın eline sağlık. Hayalini kurduğumuz yerlerde olmak için elimizden geleni yapacağız.”

OLIVER VENNO

“Bizim için zor bir maçtı. İlk yarının sonu geldi artık. İlk önce Arhavi deplasmanına gideceğiz, sonra da Liberec ile deplasmanda oynayacağız. Orada iki seti alıp turu geçmeyi hedefliyoruz.”

MELİH SIRATÇA

“Liberec’i tebrik ediyorum mücadelelerinden dolayı. İyi bir takım ama biz daha iyi bir takım olduğumuzu gösterdik. Önemli olan kendi evimizde avantajı sağlamaktı. 3-1 de galip ayrıldık. 3 günde 1 maç oynuyoruz, yorgunluklar var performans düşüşleri olabiliyor. Sakat oyuncularımızdan dolayı rotasyonlarımızda biraz gerileme var. Bunları da toparlayınca daha iyi olabileceğimizi düşünüyorum. Arhavi deplasmanına gideceğiz zorlu bir maç. Ondan sonra da Liberec deplasmanına gideceğiz. Arhavi’den galip gelip, Liberec’ten de iki set aldığımız zaman ilk yarıyı güzel bir şekilde kapatacağımızı düşünüyorum.”

SIRADAKİ HABER

banner60

banner48