Kadir Çetinçalı: "Galatasaray Mobil Uygulamada tuhaf kokular!"

Kadir Çetinçalı ÖZEL HABER - Galatasaray’ın akıllı telefonlar için hayata geçirdiği mobil uygulamasında tuhaf kokular geliyor.

Kadir Çetinçalı: "Galatasaray Mobil Uygulamada tuhaf kokular!"

Mustafa Cengiz Yönetimi’nin pandemi sonrasında, kulübe gelir getirecek en önemli projesi olarak görülen mobil uygulamanın hayata geçirilişi Sarı Kırmızılı camiada tartışılmaya başlandı. 

Kulübe yakın çevrelerden edindiğimiz bilgilere göre Galatasaray yönetimi bu uygulamayı ortaklaşa yaptığı DAZN Şirketi genel müdürlüğünü Emre Uğurlu yapmakta. Emre Uğurlu aynı zamanda geçtiğimiz aylarda Galatasaray Sportif A.Ş’ye yönetici olarak atanan son kişi. Emre Uğurlu’nun hem kulübün ortak iş yaptığı şirkette genel müdür olması hem de Galatasaray’ın şirketinde yönetici olması soru işaretleri doğruyor. Buna göre kulüp ile mobil uygulamayı gerçekleştiren şirket arasında bir uyuşmazlık olması durumunda Emre Uğurlu ne yapacak? 

Bu ortaklıkta asıl tartışılacak konu ise şu; digital teknolojiye yakın kişiler bu tür uygulamanın 500 bin TL’ye yaptırılacağı bilgisini veriyor. Galatasaray’ın DAZN ile yaptığı anlaşma ise şu şekilde imzalanmış durumda. Gelirin yüzde 30’u indirilen telefona göre Android (Google) yada Apple (AppStore) otomatik olarak almakta. Kalan paranın yüzde 60’ı DAZN Şirketine yüzde 40’ı ise Galatasaray’ın payı olarak kalmakta. Ve bu anlaşma 10 yıl gibi çok uzun bir dönemi kapsamakta. 

Galatasaray’ın şu an itibari ile mobil uygulamasını 55 bin taraftar kullanmakta. Uygulamayı indiren taraftar 1 yıllık abone olması durumunda 149.99 TL ödemekte. Bu rakamları ve gelecek 10 yıl boyunca uygulamayı kullanan taraftarın Çok büyük olasılıkla artacağını varsayarsak, Galatasaray kulübü adeta soyulurcasına gelirini DAZN adli şirkete kaptırmış gözüküyor. Hem de bu şirketin Türkiye genel müdürü aynı zamanda Galatasaray Sportif A.Ş’de yönetici. 

Kadir Çetinçalı Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 13:45
SIRADAKİ HABER

banner60

banner48